-
Ave Cézár!
Izgalmas időutazásra várta a Floralia első napja a gyermekeket és felnőtteket egyaránt a Gorsiumban. A pompás császári bevonulás mellett az autentikus, látványos harci bemutatók, életképek, valamint kortárs, mégis korhű komédia várta a látogatókat. Vasárnap, lovas solymász bemutatók lesznek, valamint összecsapnak a lovas kelták a gyalogos rómaiak.
2026.05.02. -
Garantált tárlatvezetés a kiállításon
Garantált tárlatvezetéseket tartanak a májusi keddeken a TOTUS TUUS – Teljesen a Tiéd című, Szent II. János Pál pápa életművét bemutató kiállításban. Az első alkalomra május 5-én 16.00 órai kezdettel került sor a Szent István Király Múzeum Rendház épületében. A részvétel előzetes regisztrációhoz kötött.
2026.04.30. -
Egy nap Haydn mesterrel
Befejeződött az Alba Regia Szimfonikus Zenekar Somorjai-bérlet koncertsorozata. A Szent István Művelődési Házban az Egy nap Haydn mesterrel című hangversenyen Dénes-Worowski Marcell vezényelte a szimfonikusokat.
2026.05.01. -
Új kiállítás nyílt a Fő utcán
A lengyelek egyik legfontosabb ünnepét mutatja be az az újonnan nyílt kiállítás, amelynek megnyitóját kedden tartották. A tárlat egészen május ötödikéig tekinthető meg a Fő utcán.
2026.04.29.
Október a Szent István Művházban filmvetítéssel, zongorakoncerttel
Október 12-én hétfőn 17.00 órakor vetítik az amerikai templombezárási válságról szóló, A hit kiárusítása című magyar dokumentumfilmet.
Október 1-jén, csütörtökön 14.00 és 16.30 óra között tartja foglalkozását a Furfangos Kezek Horgoló Klub. Várják a kezdőket és a haladókat egyaránt, akik szeretnének megismerkedni a különféle használati és dísztárgyak készítésére alkalmas hagyományos és újszerű horgolási technikákkal. A belépődíjas programra előre kérik a bejelentkezést a info@furfangoskezek.hu címen.
Október 8-án, csütörtökön 16.00 órakor újabb állomásásához érkezik a DIÓ, azaz a Demencia Információs Órák sorozata. Közvetlenül azoknak nyújtanak segítséget, akik otthonukban ápolnak demenciával élő családtagot. A mostani esemény témája: A demencia utolsó szakaszában jelentkező gondozási nehézségek. Minden alkalommal a tanulást támogató segédanyagokat és a mindennapi gondozási munkát segítő eszközöket kapnak a résztvevők. A DIÓ október 22-én, csütörtökön 16 órakor folytatódik.
Október 12-én hétfőn 17.00 órakor vetítik az amerikai templombezárási válságról szóló, A hit kiárusítása című dokumentumfilmet. A közönségtalálkozóval egybekötött programon ott lesz Somogyi Viktória, az alkotás rendezője is. A film bemutatja, hogy a kisebb vallási közösségek, kisebbségek plébániáinak bezárása aggasztó mértéket ölt az Egyesült Államokban. A film feltárja a jelenség mögött húzódó igazságot és megoldási lehetőségeket kínál a közösségek, többek között a kinti magyar csoportok fennmaradásáért.
Október 15-én, csütörtökön 18.00 órakor kezdődik az Aromaterápia a sport és a testmozgás szolgálatában című program, melyek teljesítményfokozás legális módjairól kapnak információkat a résztvevők. Szó lesz keringésjavító, légzéskönnyítő illóolajokról és illóolaj-keverékekről, az izmok és ízületek támogatásának eszközeiről. A részvétel ingyenes, azonban regisztrációhoz kötött az olajvilag.com/fehervar portálon.
Október 16-án, pénteken 18.00 órakor Hangverseny két zongorára címmel ad közös koncertet Homor Zsuzsanna és Dani Imre. A műsorban Mozart, Chopin, Rachmaninov és Milhaud művei szerepelnek. Jegyek vásárolhatóak 1.800, illetve kedvezményesen 1.100 forintos áron a művelődési ház portáján.