-
Beszélgetés Ferenczy Noémivel
Ferenczy Noémi tanárnő, a Fejér Holló Diákszínpad vezetője lesz az Aranyat érő beszélgetések következő vendége június 17-én. A szervezők szeretettel várnak minden érdeklődőt!
2026.06.16. -
Múzeumok éjszakája
Június 20-án, szombaton különleges arcát mutatja Székesfehérvár: a Múzeumok Éjszakáján a belváros terei, múzeumai, kiállítóhelyei és történelmi épületei késő estig megtelnek fénnyel, zenével, történetekkel és izgalmas felfedeznivalókkal. A koronázóváros idén is az ország egyik legvonzóbb kulturális úti célja lesz ezen az estén: 22 helyszín, közel 100 program várja a látogatókat.
2026.06.16. -
Színházi évadzáró
Megtartotta évadzáró találkozóját a Vörösmarty Színház. Az eseményen átadták a teátrum elismeréseit az évad legjobb színészeinek és dolgozóinak.
2026.06.15. -
Művészkijáró
Folytatódott a Művészkijáró a Vörösmarty Színházban. A közönségtalálkozón a rövidesen bemutatásra kerülő A miniszter félrelép darab szereplői voltak Dolhai Attila vendégei.
2026.06.15.
Nyitott könyvek – beszélgetés az irodalomról Czinki Ferenccel
A Nyitott könyvek – beszélgetés az irodalomról 2025-ben is folytatódik. Az idei esztendő első eseményének vendége Czinki Ferenc lesz.
Íróként az „Egy kocsma város" és „A pozsonyi metró" prózakötetét jegyzi, irodalomszervezőként pedig irodalmi esteket olyan szerzők meghívásával, mint például Nádasdy Ádám, Cserna-Szabó András, Babiczky Tibor. Amint a meghívóban is olvasható: „Ő a főszervezője az egyre népszerűbb és színvonalasabb, szeptemberben esedékes FIN-nek, vagyis a Fehérvári Irodalmi Napoknak. Korábban azonban a KafkaBeat nevű kultúrkocsmának is ő volt a fő programfelelőse, de az Új Magyar Képtárba is többször hívott vendégeket, moderált esteket. Neve DJ-ként ugyancsak ismert. Czinki Ferenc tehát ír, szervez, moderál, nyakig benne van az irodalmi életben, mindezek mellett pedig második ciklusát tölti a Szépírók Társasága élén, ezért is gyakran jár Budapestre, illetve időnként külföldre.”
A Nyitott könyvek januári estjének vendégeként a házigazdák, Bokros Judit és Gellén-Miklós Gábor a fehérvári múltról, jelenről, irodalomról, szervezésről, írásról kérdezik őt a Vörösmarty Mihály Könyvtár Olvasótermében január 16-án, csütörtökön 17.30 órától.