-
Bemutató a színházban
Horváth Csaba rendezésében szombaton este mutatja be Örkény István Tóték című tragikomédiáját Vörösmarty Színház. A bemutató után az idei évadban még tizenötször láthatja a darabot a közönség a nagyszínpadon.
2026.02.07. -
Jelentős kezdvezméyn a musicalre
Ma és szombaton jelentős, 30 százalékos kedvezménnyel lehet belépőt váltani a Menopauza című, nagysikerű musical-vígjátékra. A tabukat döntögető, szédületes humorú előadást február 7-én, szombaton 19.30 órai kezdettel mutatják be a MET Arénában olyan dívák szereplésével, mint Hernádi Judit, Tóth Enikő, Náray Erika és Szőlőskei Tímea.
2026.02.06. -
Örkény István: Tóték
A Vörösmarty Színház Horváth Csaba rendezésében mutatja be Örkény István Tóték című tragikomédiáját a kiszolgáltatottság, a zsarnokság és az emberi tűrőképesség abszurd történetét.
2026.02.06. -
Mesterek és tanítványok
Kivételes népművészeti tárlat nyílt meg a Szent István Művelődési Házban. A Fehérvári kézművesek kiállításán minden szakág alkotói bemutatkozhattak.
2026.02.06.
Nyitott könyvek – az Élet és Irodalom szerkesztőivel, alkotóival beszélgetnek
A rövid nyári szünetet követően folytatódik az az irodalomról szóló beszélgetéssorozat, amelyet Bokros Judit és Gellén-Miklós Gábor indított útjára tavasszal Székesfehérváron.
A Nyitott könyvek következő eseménye egy találkozás Magyarország egyetlen nyomtatott irodalmi hetilapjával, az Élet és Irodalommal az MNL Fejér Vármegyei Levéltárában. A Szent István tér 2-3. szám alatt szeptember 21-én, csütörtökön 18 órára várják az érdeklődőket, ahol a házigazdák Kovács Zoltán publicista, főszerkesztővel, Károlyi Csaba kritikus, főszerkesztő-helyettessel, Csuhai István kritikus, szerkesztővel, Grecsó Krisztián író, szerkesztővel, Bakonyi István irodalomtörténésszel és Somos Ákos költővel beszélgetnek.
A belépés díjtalan! Mindenkit szeretettel várnak!