Nyilvánosak az idei pótfelvételi ponthatárai - a Corvinusra kellett a legtöbb pont

Nyilvánosak az idei pótfelvételi eljárásban meghirdetett képzések ponthatárai, a jelentkezők a felvi.hu oldalon böngészhetik, hogy bekerültek-e az általuk megjelölt oktatási formára. Pótfelvételi lehetőséget hirdetett Székesfehérváron a Corvinus és az Óbudai Egyetem is.
2020.08.27. 18:01 |
Nyilvánosak az idei pótfelvételi ponthatárai - a Corvinusra kellett a legtöbb pont
A Budapesti Corvinus Egyetem Székesfehérvári Campusán az ösztöndíjas gazdálkodási és menedzsment szakra volt a legnehezebb bekerülnie a pótfelvételizőknek, amihez 404 pont kellett.

A Budapesti Corvinus Egyetem Székesfehérvári Campusán a gazdálkodási és menedzsment szakra való bekerüléshez a költségtérítéses hallgatóknak 372, a leendő Corvinus ösztöndíjasoknak 404 pontra volt szüksége.

Az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Karán a földmérő és földrendező mérnöki szakon a levelező képzésre való bekerüléshez 280 pontra volt szükség a pótfelvételin, a nappali tagozatos képzéshez 312 pont kellett. A pótfelvételin meghirdetett szakok közül a gépészmérnöki szakon 308, a mérnökinformatikus szakon 290 pont volt a határ.

Számos szakon hirdetett pótfelvételi lehetőséget a Kodolányi János Egyetem is székesfehérvári képzési hellyel, többek között előadó-művészet, gazdálkodási és menedzsment, valamint közösségszervezés és szociális munka szakokon: az egyetem pótfelvételi ponthatárairól ITT tájékozódhatunk!

A besorolási határozat elérhetővé válásáról az Oktatási Hivatal e-mailben értesíti a jelentkezőket, maga a határozat pedig az E-felvételi Hivatalos iratok menüpontjában jelenik meg. 

A felvételizők a besorolási határozat ellen, a közlésétől számított 15 napon belül közigazgatási pert indíthatnak. Lényeges, hogy a keresetlevelet kizárólag a besorolási határozat közlését követően lehet benyújtani.

A 2020. évi általános felsőoktatási felvételi eljárásban már meghirdetett képzések esetében a pótfelvételi ponthatára nem lehet alacsonyabb a július 23-án meghatározottnál. A ponthatár egyetlen képzés esetében sem lehet alacsonyabb a jogszabályi minimumnál: alap- és osztatlan képzés esetén 280, felsőfokú szakképzés esetén 240, mesterképzés esetén pedig 50 pontnál.

A pótfelvételi során csak egy képzést lehetett megjelölni, valamint csak azok jelentkezhettek, akiket egyetlen általuk megjelölt képzésre sem vettek fel a július 23-án zárult általános eljárásban, vagy idén egyáltalán nem is jelentkeztek felsőoktatásba. Felvételi kérelmet beadni kizárólag elektronikus úton lehetett, augusztus 9-ig.

Az elmúlt évektől eltérően idén állami ösztöndíjas formában több képzési területen is be lehetett jutni az egyetemekre a pótfelvételi eljárás keretében.