-
Óramúzeum Fehérváron
A Kossuth utcában az Órajáték alatt található Óramúzeumot Kovács Jenő órásmester hozta létre a saját óra gyűjteményéből még 2009-ben. A patinás belvárosi épület földszintjén több száz, különböző korból származó fali-, asztali-, zseb- és karórák, mellett még egy 17. századi toronyóra szerkezet is látható. A múzeumot ma az órásmester fia, Kovács András gondozza.
2025.12.04. -
Új műsor a Los Andinos Együttessel
Élőzenés koncertet ad a Los Andinos Együttes december 6-án, szombaton 18.00 órai kezdettel a Köfém Művelődési Házban. A Székesfehérváron alapított, több mint 40 éves múltra visszatekintő zenekar egy új műsorösszeállítással, pezsgő dél-amerikai muzsikákkal és az elmaradhatatlan kiváló hangulattal örvendezteti meg a közönséget.
2025.12.04. -
Koncert a jótékonyság jegyében
Hóangyal GondosKODO elnevezéssel idén is szervez jótékonysági koncertet a Kodolányi János Egyetem és a Szegényeket Támogató Alapítvány. Az december 11-i előadásból befolyt összeget az Alba Bástya Család- és Gyermekjóléti Központ gondozásában élő, hátrányos helyzetű családok kapják.
2025.12.04. -
Új Partitúra
Kivételes adventi koncerttel folytatódott a Partitúra hangversenybérlet sorozat. Sugár Nátán dirigálásával Mozart operáival ismerkedhettek meg a fehérvári fiatalok.
2025.12.03.
Nyílt próba és kulisszajárás lesz a színházban a Kulturális Örökség Napjain
A Kulturális Örökség Napjait húsz éve, 1999 óta rendezik meg Magyarországon. A program célja, hogy a kultúra, a művelődés és épített környezetünk értékeire irányítsa a figyelmet.
Ez alkalomból évről évre olyan épületek nyílnak meg a nagyközönség előtt, amelyek a hétköznapokban nem, vagy csak ritkán látogathatók. Székesfehérvár a kezdetektől kapcsolódott a rendezvénysorozathoz, amelynek programjai mindenki számára ingyenesek. A Kulturális Örökség Napjainak tematikája minden évben más, idén a szórakoztatás házai, a szórakozás terei állnak a középpontban szeptember 21–22-én, szombaton és vasárnap.
A Vörösmarty Színházat ezen a hétvégén a megszokottól eltérő szemszögből láthatják az érdeklődők: a kulisszajáráson színművészek kalauzolják majd a nézőket, akik szombaton Molnár Ferenc Játék a kastélyban című darabjának próbájába is beleláthatnak és megkóstolhatják Petőfi és Vörösmarty kedvenc étkeit is!
Szeptember 21., szombat
12.00–13.00 Nyílt próba – Molnár Ferenc: Játék a kastélyban, rendező: Szikora János
13.00–14.00 Nyílt próba – Molnár Ferenc: Játék a kastélyban, rendező: Szikora János
14.00 Kulisszajárás Závodszky Noémi színművésszel
16.00 Kulisszajárás Kerkay Rita színművésszel
Szeptember 22., vasárnap
11.00 Kulisszajárás Varga Lili színművésszel
13.00 Kulisszajárás Kricsár Kamill színművésszel
A programok regisztrációhoz kötöttek és limitáltak. Kulisszajárás limit: 30 fő / időpont, Nyílt próba limit: 50 fő / időpont.
A nyílt próba egy- egy órás időtartamú, amit a nézőtér elhagyásával megzavarni nem lehet! Kérjük, hogy erre a programra való regisztrációjánál, ezt vegye figyelembe. Regisztráció: pelikan.titkar@vorosmartyszinhaz.hu
(A levél tárgyában tüntessék fel a program nevét és pontos időpontját!)
Kóstolják meg Petőfi és Vörösmarty kedvenceit!
III. emeleti Színésztársalgónkban 12-17 óráig különleges színházi menüvel várjuk az érdeklődőket! A menü díjköteles!
Petőfi kedvence: Gulyásleves és Túrós csusza
Vörösmarty kedvence: Orjaleves és Malacsült petrezselymes burgonyával
