-
Zárva lesznek a kiállítóhelyek
Az extrém kánikula miatt június 27-e, szombattól június 30-a, keddig a Szent István Király Múzeum minden kiállítóhelye zárva tart. Az első nyitási nap július 1-je, szerda. A TOTUS TUUS kiállításra június 30-ra, keddre meghirdetett garantált tárlatvezetés is elmarad. A SZIKM kéri a múzeumlátogatók megértését.
2026.06.26. -
Igazán nők!
Csütörtök este megérkezett Székesfehérvárra az egyik legkülönlegesebb nyárindító koncert. A Bartók Béla téren újra színpadra állt az Igazán Nők! – az a produkció, amely a budapesti sikerek után végre hazatért, hogy a fehérvári közönséggel együtt indítsa a nyarat.
2026.06.26. -
Virágálom és más...
Zsólyom Zsuzsa festőművész képeiből nyílt kiállítás a Krajczáros Art Galleryben. Az alkotó munkáit a természet, a Bükk és a színek varázsa inspirálták.
2026.06.26. -
Igazán nők!
A Bartók Béla tér adott otthont az Igazán Nők koncertnek. Az estén Fehér Adrienn, Jónás Andrea, és vendégeik Füredi Nikolett és Tunyogi Bernadett lépett fel, az Alba Regia Szimfonikus Zenekar kíséretében.
2026.06.26.
Nincs még új igazgató - továbbra is Quintus Konrád irányítja igazgató-helyettesként az intézményt
A székesfehérvári képviselőtestület pénteki rendkívüli ülésén egyik jelölt sem kapott többséget, így a Közgyűlés kényszerűen új pályázat kiírásáról döntött a Vörösmarty Színház igazgatói tisztségének betöltésére. Dr. Cser-Palkovics András az ülést követő sajtótájékoztatóján elmondta, hogy egy jelölt visszalépését követően a szavazáskor a többi jelölt közül senki sem nyerte el a közgyűlés többségének bizalmát. Így az új pályázatig továbbra is Quintus Konrád áll a színház élén igazgató-helyettesként.
2012.01.27. 10:58 |
A székesfehérvári képviselőtestület pénteki rendkívüli ülésén egyik jelölt sem kapott többséget, így a Közgyűlés kényszerűen új pályázat kiírásáról döntött a Vörösmarty Színház igazgatói tisztségének betöltésére. Dr. Cser-Palkovics András az ülést követő sajtótájékoztatóján elmondta, hogy egy jelölt visszalépését követően a szavazáskor a többi jelölt közül senki sem nyerte el a közgyűlés többségének bizalmát. Így az új pályázatig továbbra is Quintus Konrád áll a színház élén igazgató-helyettesként.

A Közgyűlés múlt heti üléséről mára halasztotta döntését, mivel a Nemzeti Erőforrás Minisztérium Kultúráért Felelős Államtitkársága jogi természetű problémákat fogalmazott meg az egyik jelölt pályázatával kapcsolatban. Az érintett jelölt pályázatát az ülés napján írásban visszavonta, így róla a Közgyűlés nem szavazhatott. A többi pályázó támogatása pedig egyikük esetében sem érte el a kinevezéshez szükséges többséget.

„Nem mindennapi helyzetbe került Székesfehérvár Önkormányzata, hiszen az elmúlt héten tartott Közgyűlés óta az egyik esélyes jelölt visszalépett – fogalmazott Cser-Palkovics András – a többi jelölt támogatása pedig nem érte el a kinevezéshez szükséges többséget. Így a jogszabályok értelmében nem tehettünk mást, mint hogy egy új pályázat kiírásáról döntöttünk.”
A képviselők ebben a helyzetben, az eredménytelen szavazást követően tehát csak új pályázat kiírásáról dönthettek. Ezen természetesen indulhat valamennyi jelölt, aki korábban pályázott, de a Közgyűlés várja új pályázók és új koncepciók jelentkezését is, hogy a város legnagyobb intézménye felelős, kinevezett vezetéssel működhessen. Az új pályázat elbírálásáig az eddigi igazgató-helyettes, Quintus Konrád vezeti a Vörösmarty Színházat.