Egyedülálló vállalkozói inkubátorház alapkövét tették le

Ünnepélyes keretek között tették le az alapkövét Székesfehérvár új inkubátorházának. Az Új Széchenyi Terv keretében megvalósuló String-Alba Vállalkozói Inkubátorház beruházója a String-Alba Kft. A hiánypótló szolgáltatásokat nyújtó inkubátorház egyediségét növeli, hogy célközönsége elsősorban az ipari tevékenységet folytató vállalkozások köre.
2013.07.19. 12:16 |
Ünnepélyes keretek között tették le az alapkövét Székesfehérvár új inkubátorházának. Az Új Széchenyi Terv keretében megvalósuló String-Alba Vállalkozói Inkubátorház beruházója a String-Alba Kft. A hiánypótló szolgáltatásokat nyújtó inkubátorház egyediségét növeli, hogy célközönsége elsősorban az ipari tevékenységet folytató vállalkozások köre.
Az új inkubátorház különlegessége lesz, hogy az alapinfrastruktúra mellett rendelkezik bérbe adható üzemcsarnokkal, műhellyel és raktárakkal is. A 2013 nyarán indult projekt összköltsége 359 millió 394 ezer forint. A String Alba Kft. nyertes pályázata 179 millió 697 ezer forint vissza nem térítendő támogatásban részesül.
A String-Alba Vállalkozói Inkubátorház azért is egyedi fejlesztés Székesfehérváron, mert nem csak az iroda jellegű szolgáltatásoknak nyújt helyet, hanem főként műhelyben és üzemben végezhető tevékenységeknek is, amelyhez raktár is kapcsolódik. Székesfehérváron a megfelelő gazdasági és vállalkozói kultúra adott, a város kedvező környezetet nyújt egy újonnan kialakítandó, szakmunkás munkaerőt igénylő vállalkozásokra specializálódott inkubátorháznak.
„Bár inkubátorház van már Székesfehérváron, az induló beruházás azért is különleges, mert megfelelő műhely és raktárkapacitással rendelkezik ahhoz, hogy szakmunkásokat foglalkoztató cégeket, induló ipari vállalkozásokat vonzzon.” - emelte ki az alapkőletétel alkalmából Székesfehérvár polgármestere.
A projekt haszonélvezői a betelepülő hazai és külföldi vállalkozások. Az inkubátorházba betelepülő kkv-kal szemben feltétel, hogy nem működhetnek 5 évnél régebb óta. A projekt tervezett befejezése 2013 december 31.

Gazdaság

  1. Sikeres évet zár a Videoton

    A kihívások ellenére is jól teljesített a Videoton 2025-ben. A vállalat idén is 300 milliárd forintos árbevételt ért el, csakúgy mint tavaly. Széles Gábor úgy fogalmazott: több éve tart a gazdasági válság Európában, főként az autóiparban, ennek ellenére a Videoton "fantasztikus teljesítményt produkált" 2025-ben. 

    2025.12.15.
  2. Elismerés Sinkó Ottónak

    Ünnepélyes keretek között adták át a „Székesfehérvár Gazdaságáért” díjat szerdán este a Hiemer-házban. A 2025-ös esztendő díjazottja Sinkó Ottó, a VIDEOTON Holding Zrt. vezérigazgatója, aki 34 éve dolgozik a legnagyobb magyar magántulajdonban lévő ipari vállalatcsoportnál.

    2025.12.10.
  3. Együttműködés és

    Együttműködési megállapodást kötött az Óbudai Alba Regia Karának Geoinformatikai Intézete és a 3D Geosolutions Hungary Kft., amelynek köszönhetően a hallgatók modern eszközök segítségével fejleszthetik tudásukat, majd a Kulturális és Innovációs Minisztérium valamint a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara által megvalósított vállalkozásismereti roadshow következett.

    2025.12.04.
  4. Fejlesztések a Continestnél

    Kedden délelőtt hivatalosan is átadták a Continest közel 50 millió forint saját forrásból megvalósult beruházását, az új festőüzemet, amely a lemezüzem, a lakatosüzem és az összeszerelő-üzem mellett a vállalat negyedik gyártási egysége, ahol hamarosan elindul a konténeralkatrészek professzionális, nagy kapacitású festése.

    2025.12.02.