-
Zárva lesznek a kiállítóhelyek
Az extrém kánikula miatt június 27-e, szombattól június 30-a, keddig a Szent István Király Múzeum minden kiállítóhelye zárva tart. Az első nyitási nap július 1-je, szerda. A TOTUS TUUS kiállításra június 30-ra, keddre meghirdetett garantált tárlatvezetés is elmarad. A SZIKM kéri a múzeumlátogatók megértését.
2026.06.26. -
Igazán nők!
Csütörtök este megérkezett Székesfehérvárra az egyik legkülönlegesebb nyárindító koncert. A Bartók Béla téren újra színpadra állt az Igazán Nők! – az a produkció, amely a budapesti sikerek után végre hazatért, hogy a fehérvári közönséggel együtt indítsa a nyarat.
2026.06.26. -
Virágálom és más...
Zsólyom Zsuzsa festőművész képeiből nyílt kiállítás a Krajczáros Art Galleryben. Az alkotó munkáit a természet, a Bükk és a színek varázsa inspirálták.
2026.06.26. -
Igazán nők!
A Bartók Béla tér adott otthont az Igazán Nők koncertnek. Az estén Fehér Adrienn, Jónás Andrea, és vendégeik Füredi Nikolett és Tunyogi Bernadett lépett fel, az Alba Regia Szimfonikus Zenekar kíséretében.
2026.06.26.
Nemes István kiállítása nyílik meg a Forrás Galériában
A Vörösmarty Színház Forrás Galériájában nyílik meg január 16-án Nemes István festőművész kiállítása csütörtökön 18.30 órakor. A tárlatot melyet a festőművész múzsája, Borszéki Boglárka író nyitja meg Závodszky Noémi közreműködésével. A kurátor Tóth Norbert, a Forrás Művészeti Intézet igazgatója, a kiállítás 2014. február 17-ig látogatható.
2014.01.13. 16:03 |
A Vörösmarty Színház Forrás Galériájában nyílik meg január 16-án Nemes István festőművész kiállítása csütörtökön 18.30 órakor. A tárlatot melyet a festőművész múzsája, Borszéki Boglárka író nyitja meg Závodszky Noémi közreműködésével. A kurátor Tóth Norbert, a Forrás Művészeti Intézet igazgatója.

Nemes István 1947-ben született Hódságon. Belgrádban és Újvidéken végezte képzőművészeti tanulmányait, tanulmányutakon járt a Balkáni hegyek között, Észak-Olaszország városaiban, Szardínia szigetén, számtalan művésztelepen Gyimestől Normandiáig. 1994-ben telepedett le Magyarországon, jelenleg Somogyfajszon él és alkot.
1969-től kiállító művész. Egyéni kiállításokkal mutatkozott be Belgrádban, Újvidéken, Szabadkán, Topolyán, Zentán, Erdélyben, Szlovéniában, Olaszországban, Németországban, valamint itthon Budapesten, Debrecenben, Miskolcon, Pécsett, Szegeden, Baján és Kaposvárott. Részt vett Országos Akvarell Biennálékon, Triennálén Egerben, Magyar Táj Biennálékon Hatvanban, Õszi Tárlatokon Hódmezővasárhelyen, Téli Tárlatokon Kecskeméten, Nemzetközi Akvarell Biennálén Belgrádban a Magyar Vízfestők Társaságával. Kiállított az Unikornis Csoporttal (Csíkszentmihályi Róbert szobrászművész, Nagy Judit gobelinművész, Szemadám György festőművész, író és Meszlényi Attila festőművész), Végh András festőművésszel, Benes József festőművésszel, Gerle Margit keramikusművésszel, Puha Ferenc festőművésszel, Aknay János festőművésszel, Sütő Róbert festőművésszel, Ferencz S. Apor képzőművésszel, a Magyar Vízfestők Társaságával, Műhely Egyesülettel, 9+1 Egyesülettel és a bajai Nagy István Egyesülettel. Egyedi technikával festett madarai helyt álltak nemzetközi kiállításokon, mint a Baton Rougeban, ahol elnyerték a zsűri és a közönség díját, Lausanneban, Ludwigshafenban, Courmayeurben, Budapesten, Sopronban.