-
Áramszünet a Búrtelepen
Hálózatkarbantartás, illetve villanyoszlop cseréje miatt lesz áramszünet június 29-én a Búrtelepen, valamint az Almássy-telepen és a környező utcákban – adta ki az erről szóló közleményt az áramszolgáltató.
2026.06.26. -
Benelegszik nyáron a radiátor?
Amennyiben a távfűtéssel ellátott lakásokban a nyári hónapok során átmenetileg felmelegednek afűtőtestek, az nem a fűtési szezon idő előtti kezdetét jelenti nem is próbafűtést végez a szolgáltató.A jelenség oka általában az épület fűtési rendszerén végzett karbantartási vagy felújítási munka,amely során a rendszert leürítik, majd a munkálatok befejezése után újratöltik.
2026.06.26. -
Elmarad a meleg miatt a Vakációindító
A közönség és a munkatársak biztonsága érdekében, a szombat nulla órától életbe lépő harmadfokú hőségriasztásra és a várható rendkívüli hőségre való tekintettel a szombatra meghirdetett Vakációindító Szárazréten rendezvény elmarad.
2026.06.26. -
Diákmunka a hivatalban
Nyári diákmunkára várja a fiatalok jelentkezését a Polgármesteri Hivatal Székesfehérváron. A foglalkoztatás két turnusban, július és augusztus hónapban lesz napi hat órában. Fizikai munkát, eszköz- és bútormozgatást kell végezni. Jelentkezni kizárólag elektronikus formában lehet – olvasható ebben a felhívásban.
2026.06.25.
Nem maradnak távfűtés és melegvíz nélkül a fehérváriak
Nincsenek veszélyben a fehérvári fogyasztók, azaz a Fűtőerőmű Kft. ellen indított felszámolási eljárás nem befolyásolja a távfűtés és melegvíz-szolgáltatást a városban – erősítette meg Székesfehérvár Önkormányzata. A magántulajdonosok irányítása alatt álló Székesfehérvári Fűtőerőmű Kft. működési nehézségei miatt kezdeményezte Székesfehérvár Önkormányzata, hogy a szolgáltatót stratégiailag kiemelt jelentőségű gazdálkodó szervezetté nyilvánítsák.
2012.09.14. 16:54 |
Székesfehérvár Önkormányzata mindent megtesz a fehérvári távfűtéses lakásban élőkért és jogi garancia is van a folyamatos szolgáltatás biztosítására.

Nincsenek veszélyben a fehérvári fogyasztók, azaz a Fűtőerőmű Kft. ellen indított felszámolási eljárás nem befolyásolja a távfűtés és melegvíz-szolgáltatást a városban – erősítette meg Székesfehérvár Önkormányzata. Mint írják, az eset sajnálatos, ám az elmúlt hónapok történéseinek ismeretében nem ért senkit váratlanul.
A magántulajdonosok irányítása alatt álló Székesfehérvári Fűtőerőmű Kft. működési nehézségei miatt kezdeményezte Székesfehérvár Önkormányzata, hogy a szolgáltatót stratégiailag kiemelt jelentőségű gazdálkodó szervezetté nyilvánítsák. A város most köszönetet mond a kormánynak, hogy ezt megtette, hiszen ez a döntés garantálja azt, hogy a felszámolási eljárás idején is folyamatos legyen a fehérvári háztartások ellátása.
A jogszabályok szerint a felszámolási eljárás során állami felszámoló kerül kijelölésre, akinek törvényi kötelezettsége, hogy a felszámolási eljárás lefolytatása alatt is gondoskodjon a hőtermelő berendezések üzemszerű működésének fenntartásáról, valamint a hőtermelést biztosító szakemberek további alkalmazásáról.
Székesfehérvár Önkormányzata számára a legfontosabb a távfűtés és a melegvíz biztosítása. Több mint húszezer lakást szolgál ki a fűtőerőmű, az itt élő fehérvári családoknak természetesen a felszámolási eljárás alatt is zavartalanul biztosított lesz a távhő- és melegvíz-szolgáltatás.