-
Áramszünet a Búrtelepen
Hálózatkarbantartás, illetve villanyoszlop cseréje miatt lesz áramszünet június 29-én a Búrtelepen, valamint az Almássy-telepen és a környező utcákban – adta ki az erről szóló közleményt az áramszolgáltató.
2026.06.26. -
Benelegszik nyáron a radiátor?
Amennyiben a távfűtéssel ellátott lakásokban a nyári hónapok során átmenetileg felmelegednek afűtőtestek, az nem a fűtési szezon idő előtti kezdetét jelenti nem is próbafűtést végez a szolgáltató.A jelenség oka általában az épület fűtési rendszerén végzett karbantartási vagy felújítási munka,amely során a rendszert leürítik, majd a munkálatok befejezése után újratöltik.
2026.06.26. -
Elmarad a meleg miatt a Vakációindító
A közönség és a munkatársak biztonsága érdekében, a szombat nulla órától életbe lépő harmadfokú hőségriasztásra és a várható rendkívüli hőségre való tekintettel a szombatra meghirdetett Vakációindító Szárazréten rendezvény elmarad.
2026.06.26. -
Diákmunka a hivatalban
Nyári diákmunkára várja a fiatalok jelentkezését a Polgármesteri Hivatal Székesfehérváron. A foglalkoztatás két turnusban, július és augusztus hónapban lesz napi hat órában. Fizikai munkát, eszköz- és bútormozgatást kell végezni. Jelentkezni kizárólag elektronikus formában lehet – olvasható ebben a felhívásban.
2026.06.25.
Nem lesz fizetős a 63-as elkerülő út
Januárban sajtóhírekből értesültünk arról, hogy a gyorsforgalmi utak díjasítása kapcsán felmerült a 7-8. sz. főút Székesfehérvárt nyugatról elkerülő szakaszának (63. sz. főút elkerülő szakasza) érintettsége is. Ennek hallatán Warvasovszky Tihamér polgármester azonnal levélben fordult Dr. Kóka János miniszterhez, hiszen ez a város és az utat használók számára elfogadhatatlan. A levélben a polgármester ismertette, hogy az elkerülő út mintegy 10 km-es szakasza az Önkormányzat és a Magyar Állam közös finanszírozásában valósult meg, célja elsősorban a belső városmag tehermentesítése volt.
2007.03.01. 20:01 |
Januárban sajtóhírekből értesültünk arról, hogy a gyorsforgalmi utak díjasítása kapcsán felmerült a 7-8. sz. főút Székesfehérvárt nyugatról elkerülő szakaszának (63. sz. főút elkerülő szakasza) érintettsége is. Ennek hallatán Warvasovszky Tihamér polgármester azonnal levélben fordult Dr. Kóka János miniszterhez, hiszen ez a város és az utat használók számára elfogadhatatlan.
A levélben a polgármester ismertette, hogy az elkerülő út mintegy 10 km-es szakasza az Önkormányzat és a Magyar Állam közös finanszírozásában valósult meg, célja elsősorban a belső városmag tehermentesítése volt. Ezen túlmenően pedig az érintett útszakasznak komoly szerepe van az országos közúthálózatban is.
A díjasítás hatására a jelenlegi nagy része visszaterelődne a városi úthálózatra, ami a lakosság számára elfogadhatatlan, valamint az utak átvételét követően kialakított közlekedésfejlesztési elképzeléseinket a forgalom visszarendeződése ellehetetlenítené, például az új autóbusz-pályaudvar esetében is.
Warvasovszky Tihamér kérte a szakminisztert, hogy a városban élők érdekeit döntésük meghozatalánál maximálisan vegyék figyelembe. Dr. Kóka János válaszában elfogadta a szakmailag is alátámasztott észrevételt, és a Kormány elé kerülő javaslatban már az elkerülő út nem szerepelt. Nagy örömmel láttuk, hogy a sajtóban megjelent hírekben sem szerepel már a 63-as elkerülő szakasza.
A levélben a polgármester ismertette, hogy az elkerülő út mintegy 10 km-es szakasza az Önkormányzat és a Magyar Állam közös finanszírozásában valósult meg, célja elsősorban a belső városmag tehermentesítése volt. Ezen túlmenően pedig az érintett útszakasznak komoly szerepe van az országos közúthálózatban is.
A díjasítás hatására a jelenlegi nagy része visszaterelődne a városi úthálózatra, ami a lakosság számára elfogadhatatlan, valamint az utak átvételét követően kialakított közlekedésfejlesztési elképzeléseinket a forgalom visszarendeződése ellehetetlenítené, például az új autóbusz-pályaudvar esetében is.
Warvasovszky Tihamér kérte a szakminisztert, hogy a városban élők érdekeit döntésük meghozatalánál maximálisan vegyék figyelembe. Dr. Kóka János válaszában elfogadta a szakmailag is alátámasztott észrevételt, és a Kormány elé kerülő javaslatban már az elkerülő út nem szerepelt. Nagy örömmel láttuk, hogy a sajtóban megjelent hírekben sem szerepel már a 63-as elkerülő szakasza.