-
Áramszünet a Búrtelepen
Hálózatkarbantartás, illetve villanyoszlop cseréje miatt lesz áramszünet június 29-én a Búrtelepen, valamint az Almássy-telepen és a környező utcákban – adta ki az erről szóló közleményt az áramszolgáltató.
2026.06.26. -
Benelegszik nyáron a radiátor?
Amennyiben a távfűtéssel ellátott lakásokban a nyári hónapok során átmenetileg felmelegednek afűtőtestek, az nem a fűtési szezon idő előtti kezdetét jelenti nem is próbafűtést végez a szolgáltató.A jelenség oka általában az épület fűtési rendszerén végzett karbantartási vagy felújítási munka,amely során a rendszert leürítik, majd a munkálatok befejezése után újratöltik.
2026.06.26. -
Elmarad a meleg miatt a Vakációindító
A közönség és a munkatársak biztonsága érdekében, a szombat nulla órától életbe lépő harmadfokú hőségriasztásra és a várható rendkívüli hőségre való tekintettel a szombatra meghirdetett Vakációindító Szárazréten rendezvény elmarad.
2026.06.26. -
Diákmunka a hivatalban
Nyári diákmunkára várja a fiatalok jelentkezését a Polgármesteri Hivatal Székesfehérváron. A foglalkoztatás két turnusban, július és augusztus hónapban lesz napi hat órában. Fizikai munkát, eszköz- és bútormozgatást kell végezni. Jelentkezni kizárólag elektronikus formában lehet – olvasható ebben a felhívásban.
2026.06.25.
Nem időszerű a Volán társaságok privatizációja
Az utóbbi napokban különböző hírek láttak napvilágot a Volán-társaságok privatizációjáról. elenleg is folyik az Alba Volán Zrt-vel közösen egy teljes körű felmérés, melynek célja, hogy a menetrend módosításánál minél jobban figyelembe tudjuk venni a tömegközlekedést igénybe vevők kéréseit. Magam részéről - úgy is, mint országgyűlési képviselő - nem tartom célszerűnek és időszerűnek az esetleges privatizációt - írja közleményében Warvasovszky Tihamér polgármester, országgyűlési képviselő.
2008.06.23. 16:07 |
Az utóbbi napokban különböző hírek láttak napvilágot a Volán-társaságok privatizációjáról.
Ezzel kapcsolatban szeretném hangsúlyozni, hogy Székesfehérvár Önkormányzata és az Alba Volán Zrt. között hosszú évek óta alapvetően jó kapcsolat alakult ki. Az Önkormányzat minden eszközével - pénzügyi támogatással is - segíti azt, hogy a tömegközlekedés az itt élő emberek igényeit minél jobban kiszolgálja.
Jelenleg is folyik az Alba Volán Zrt-vel közösen egy teljes körű felmérés, melynek célja, hogy a menetrend módosításánál minél jobban figyelembe tudjuk venni a tömegközlekedést igénybe vevők kéréseit.
Magam részéről - úgy is, mint országgyűlési képviselő - nem tartom célszerűnek és időszerűnek az esetleges privatizációt. Természetesen ezen véleményemet az illetékes országos szervekhez is eljuttattam.
Ezzel kapcsolatban szeretném hangsúlyozni, hogy Székesfehérvár Önkormányzata és az Alba Volán Zrt. között hosszú évek óta alapvetően jó kapcsolat alakult ki. Az Önkormányzat minden eszközével - pénzügyi támogatással is - segíti azt, hogy a tömegközlekedés az itt élő emberek igényeit minél jobban kiszolgálja.
Jelenleg is folyik az Alba Volán Zrt-vel közösen egy teljes körű felmérés, melynek célja, hogy a menetrend módosításánál minél jobban figyelembe tudjuk venni a tömegközlekedést igénybe vevők kéréseit.
Magam részéről - úgy is, mint országgyűlési képviselő - nem tartom célszerűnek és időszerűnek az esetleges privatizációt. Természetesen ezen véleményemet az illetékes országos szervekhez is eljuttattam.
Warvasovszky Tihamér
polgármester, országgyűlési képviselő