-
A bukósisak életet menthet!
Egy csütörtök délutáni, Tóvárosi lakónegyedben történt rolleres baleset kapcsán hívja fel a figyelmet a rendőrség a bukósisak fontosságára, mely életet menthet.
2026.06.26. -
Erdőre is átterjedt a tűz Mohánál
Aratás közben gyulladt ki a tarló június 24-én délután Moha határában. A tűz a búzatábla egy részére és a közeli erdő aljnövényzetére is átterjedt. Kertiszerszámokkal és vízsugárral is próbálták megfékezni a lángokat, melyek a szárazság miatt hamar terjedtek. A tartós csapadékhiány és az országot sújtó kánikula miatt június 25-től hazánk teljes területén tűzgyújtási tilalom lépett életbe.
2026.06.25. -
Rendőrkézen a hamisítók
A Fejér megyei rendőrök több helyszínen számolták fel egyszerre egy szervezett, hamis közokiratok előállítására szakosodott bűnbanda tevékenységét. Az eljárás tovább folyik annak feltárására, hogy kik rendelték meg a hamis okmányokat, hány esetben használták fel őket, illetve milyen további bűncselekményeket segíthettek elő.
2026.06.19. -
Taroltak a fehérváriak
A tűzoltósport három versenyszámában mérték össze ügyességüket és gyorsaságukat Fejér vármegye hivatásos tűzoltói június 18-án. A rendezvénynek a seregélyesi Eötvös József Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium sportpályája adott otthont.
2026.06.19.
Nem először rabolt a 15 éves gyerek a Piac téren
Fiatal férfi kért segítséget a Székesfehérvári Rendőrkapitányság ügyeletétől. A bejelentésében elmondta, hogy a Palotai úton lévő banképület tövében bántalmazta egy ismeretlen fiatal fiú és értékei átadására szólította föl. Az erőszakosan kéregető fiatal sejtetni engedte, hogy a zsebében kés van és ha kell használja. A megadott személyleírás és a rendelkezésre álló adatok alapján valószínűsíteni lehetett, hogy az elkövetéssel egy székesfehérvári lakhelyű személy gyanúsítható. Az adatok és információk rendszerezése után még aznap este, csütörtökön, 22.00 órakor került sor a Sarló utcában lakó 15 éves fiatal fiú előállítására.
2007.09.29. 18:50 |
Fiatal férfi kért segítséget a Székesfehérvári Rendőrkapitányság ügyeletétől. A bejelentésében elmondta, hogy a Palotai úton lévő banképület tövében bántalmazta egy ismeretlen fiatal fiú és értékei átadására szólította föl. Az erőszakosan kéregető fiatal sejtetni engedte, hogy a zsebében kés van és ha kell használja.
A sértett három barátjával álldogált késő délután a bank falánál, amikor hozzájuk lépett egy ismeretlen fiatal fiú és egy láthatóan vele egy társaságban lévő másik fiatal. A 14-16 év körüli fiúk egyike odalépett a sértetthez és előbb pénzt, majd a nála lévő telefont kezdte követelni. A sértett ellenállt, mire egyre erőszakosabbá vált az ismeretlen és verekedést akart provokálni. Követelésének, hogy nagyobb hangsúlyt adjon, azzal fenyegetőzött, hogyha nem kapja meg a sértett telefonját a combjába vágja a kését. Az elkövető sejtetni engedte, hogy a kés a zsebében van. Ez és a kapott, hergelésnek szánt néhány pofon nem törte meg a fiatal ember ellenállását. Nem akarta önként odaadni a telefonját, sem a nyakláncát, amit a telefon után kezdett követelni az elkövető. Az ismeretlen személy folyamatos élet és testi épség ellen irányuló fenyegetés közepette lecsatolta a sértett láncát és barátjával együtt elhagyta a helyszínt.
A megadott személyleírás és a rendelkezésre álló adatok alapján valószínűsíteni lehetett, hogy az elkövetéssel egy székesfehérvári lakhelyű személy gyanúsítható. Az adatok és információk rendszerezése után még aznap este, csütörtökön, 22.00 órakor került sor a Sarló utcában lakó 15 éves fiatal fiú előállítására. A fiút előállítását követően rablás miatt gyanúsítottként hallgatták ki, majd őrizetbe vételére intézkedtek.
A bűncselekményből származó nyakláncot nem találták meg a nyomozók. Azt a bűncselekmény elkövetése után az elkövető elcserélte egy telefonra, amit viszont lefoglalt a rendőrség az eljárás során.
A 15 éves rablással megalapozottan gyanúsítható fiú nem ismeretlen a megyeszékhelyi rendőrkapitányság nyomozói előtt. Két hónappal ezelőtt továbbították az ügyészséghez vádemelési javaslattal egy vele szemben lefolytatott eljárás aktáit. A fiú ellen akkor zsarolás miatt folyt bűntető eljárás.
A sértett három barátjával álldogált késő délután a bank falánál, amikor hozzájuk lépett egy ismeretlen fiatal fiú és egy láthatóan vele egy társaságban lévő másik fiatal. A 14-16 év körüli fiúk egyike odalépett a sértetthez és előbb pénzt, majd a nála lévő telefont kezdte követelni. A sértett ellenállt, mire egyre erőszakosabbá vált az ismeretlen és verekedést akart provokálni. Követelésének, hogy nagyobb hangsúlyt adjon, azzal fenyegetőzött, hogyha nem kapja meg a sértett telefonját a combjába vágja a kését. Az elkövető sejtetni engedte, hogy a kés a zsebében van. Ez és a kapott, hergelésnek szánt néhány pofon nem törte meg a fiatal ember ellenállását. Nem akarta önként odaadni a telefonját, sem a nyakláncát, amit a telefon után kezdett követelni az elkövető. Az ismeretlen személy folyamatos élet és testi épség ellen irányuló fenyegetés közepette lecsatolta a sértett láncát és barátjával együtt elhagyta a helyszínt.
A megadott személyleírás és a rendelkezésre álló adatok alapján valószínűsíteni lehetett, hogy az elkövetéssel egy székesfehérvári lakhelyű személy gyanúsítható. Az adatok és információk rendszerezése után még aznap este, csütörtökön, 22.00 órakor került sor a Sarló utcában lakó 15 éves fiatal fiú előállítására. A fiút előállítását követően rablás miatt gyanúsítottként hallgatták ki, majd őrizetbe vételére intézkedtek.
A bűncselekményből származó nyakláncot nem találták meg a nyomozók. Azt a bűncselekmény elkövetése után az elkövető elcserélte egy telefonra, amit viszont lefoglalt a rendőrség az eljárás során.
A 15 éves rablással megalapozottan gyanúsítható fiú nem ismeretlen a megyeszékhelyi rendőrkapitányság nyomozói előtt. Két hónappal ezelőtt továbbították az ügyészséghez vádemelési javaslattal egy vele szemben lefolytatott eljárás aktáit. A fiú ellen akkor zsarolás miatt folyt bűntető eljárás.