-
Meghosszabbított nyitvatartással várja a fürdőzőket a Városi Strand
Az országos tisztifőorvos június 26-a, péntek éjfélig meghosszabbította a másodfokú hőségriasztást. Június 27-e, szombat nulla órától kedd éjfélig pedig harmadfokú hőségriadót rendelt el. A hőségriasztás időtartama alatt a strand egy órával tovább, vagyis este 20 óráig várja vendégeit. A csúszdák üzemideje változatlan marad, minden nap 9 és 18 óra között használhatók.
2026.06.24. -
Harmadfokú hőségriasztás lesz!
Az országos tisztifőorvos meghosszabbította péntek éjfélig a másodfokú hőségriasztást. Június 27-től szombattól június 30-án, kedd éjfélig harmadfokú hőségriasztást lép életbe. Székesfehérváron működnek az ivókutak, emellett klimatizált helyiségek is várják a fehérváriakat a hőségben.
2026.06.23. -
Áramszünet lesz Feketehegy-Szárazréten
A hálózat karbantartása miatt lesz áramszünet június 25-én Feketehegy-Szárazréten – tájékoztatja a lakókat az E.ON.
2026.06.23. -
Felújítják a rendelőt
Július 1-jével kezdődik és várhatóan augusztus végéig tart a Széchenyi utca 10. szám alatti orvosi rendelő felújítása. A felújítás ideje alatt a három körzetet ellátó házi gyermekorvosok – változatlan rendelési időben – a Seregélyesi út 17. szám alatt fogadják a betegeket.
2026.06.23.
„Ne szerepeljen politikai hadszíntéren Gábor neve”
A Hydro Extrusion Hungary Kft. székesfehérvári gyárában közel hárommilliárd forint értékben valósul meg fejlesztés, amelyhez a kormány 950 milliós támogatást biztosít, jelentette be a külügyminiszter hétfőn városunkban. Ennek az ünnepségnek a keretében a Hydro Extrusion Hungary Kft. - mint a jégkorongcsapatunk mellett ebben a nehéz időszakban is hűségesen kitartó névadó szponzor - ügyvezető igazgatója egy 19-es, névre szóló mezt nyújtott át Szijjártó Péter külügyminiszter részére. Megköszönve ezzel azt is, hogy a Külügyminisztérium hathatós segítségével indulhatott el a járványhelyzet ellenére egy külföldi bajnokságban a Volán, a külügy által adott engedélyekkel utazhat rendszeresen a csapat külföldre, és fogadhat határon túlról együtteseket. Ha ez a külügyi engedély nincs, akkor vissza kellett volna lépni az idei bajnokságtól.
Nekünk, székesfehérváriaknak a 19-es szám rendkívül fontos. Egyszerre jelenti a tragikusan fiatalon eltávozott kiváló sportolót, ifj. Ocskay Gábort, a lokálpatriotizmust, a jégkorongot, a Csapatot, a Raktár utcai csarnokot, az eufórikus küzdelmeket, nagyszerű győzelmeket, helytállást és közösségi létet. Mi, fehérváriak, ha bárhol meglátjuk a kék-fehér mezt, rajta a 19-et, tiszta szívvel emlékezünk Gáborra és idézzük fel a legszebb pillanatokat, amelyek a csapatunkkal történtek az elmúlt évtizedekben.
A csapat menetelése azonban nem működik támogatók nélkül. A Hydro cég a hokicsapat névadó szponzora, így a hétfői látogatás emlékére teljesen természetes, hogy egy névvel ellátott mezt ajándékoztak a külügyminiszternek. A 19-es számú mezszámot azonban Gábor tragikus hirtelenséggel bekövetkezett halála után, 2009-ben a klubnál és a válogatottban is visszavonultatták. Így érthető a szurkolók reakciója a hétfői mezátadáson készült kép kapcsán. Ebben természetesen sem a külügyminiszter urat, sem a szponzorunkat felelősség nem terheli
„Sajnáljuk ezt az egész esetet, ami fájó sebet szakított fel nemcsak a szűk család, hanem több száz ember szívében. A klub nem minden szempontból átgondolt döntése miatt alakult ki ez a helyzet, amelyet sokan politikai érvényesülésre használnak. Mi nem szeretnénk azt, hogy Gábor neve a politikai hadszintéren szerepeljen. Arra kérek mindenkit, hogy Gábor emlékét tartsuk tiszteletben! A jégkorong maradjon a béke és a nyugalom szigete.” – ezzel a kéréssel fordult mindenkihez id. Ocskay Gábor. „Kérek mindenkit, hogy tartsuk tiszteletben Gábor emlékét, családjának érzéseit és kéréseit, köszönöm!” – mondta dr. Cser-Palkovics András polgármester.