-
Ballagnak a Szent Imre diákjai
Május 2-án szombaton elballag a Szent Imre Gimnázium, Általános Iskola és Óvoda első középiskolai végzős osztálya. Az ünnepség 10:00 órakor Szent István király Székesegyházban kezdődik, a szentmisét Ugrits Tamás iskolabiztos mutatja be.
2026.04.30. -
Mondjad, Atikám!
Korlátozott számban lehet még jegyet váltani Vecsei H. Miklós és Balla Gergely József Attila-estjére. A székesfehérvári közönség május 4-én, hétfőn 19 órakor nézhezi meg a Mondjad, Atikám! előadást a Szent István Hitoktatási és Művelődési Házban.
2026.04.29. -
Új kiállítás nyílt a Fő utcán
A lengyelek egyik legfontosabb ünnepét mutatja be az az újonnan nyílt kiállítás, amelynek megnyitóját kedden tartották. A tárlat egészen május ötödikéig tekinthető meg a Fő utcán.
2026.04.29. -
Egy nap Haydn mesterrel
Folytatódott a PartiTúra ifjúsági koncertsorozat. Az Egy nap Haydn mesterrel című koncerten Dénes-Worowski Marcell vezényelte a szimfonikus zenekart.
2026.04.29.
Nagy ünnepre készült a város!– az 1988-as Szent István Év Székesfehérváron
Vajon mi a közös a Nemzeti Emlékhely harangjai, a Városi Képtár és Kókai Rezső Szent István király című oratóriumában?
Székesfehérvár jó válasz, de még pontosabb, ha hozzá tesszük: 1988. A város méltóságteljes megemlékezéseinek sorában fontos helyet foglal el a Szent István Év, amelynek ünnepi eseményei az államalapító szent király útmutatásának megidézésével ismét ráébresztették a fehérváriakat arra, milyen erő van a lokálpatriotizmusban.
Az ÖKK Podcast friss epizódjának vendége Balsay István, aki a rendszerváltás küszöbén lépett közszolgálatba: 1985-ben a város tanácselnök-helyettese lett, majd 1987-ben tanácselnökké választották. Ezt követően hét éven át – 1990-től 1994-ig polgármesterként – vezette a várost. Nem véletlen azonban, hogy most Székesfehérvár idővonalán megállunk az 1980-as ’90-es évek fordulóján. Történelmi időket, történelmi eseményeket idézünk fel: 1988-at, a Szent István Évet, amikor augusztus kiemelt jelentőségűvé vált az itt élők számára, miközben folyamatosan változott a társdalami és gazdasági környezet. Ugye, emlékeznek: Szent II. János Pál pápa magyarországi látogatását is ekkor jelentették be..
Beszélgetésünk apropója pedig, hogy a 2013-as Emlékév után már újabb, Szent István király életműve előtt tisztelgő programra, a 2038-as millenniumra készül Székesfehérvár.