-
Harmadfokú hőségriasztás lesz!
Az országos tisztifőorvos meghosszabbította péntek éjfélig a másodfokú hőségriasztást. Június 27-től szombattól június 30-án, kedd éjfélig harmadfokú hőségriasztást lép életbe. Székesfehérváron működnek az ivókutak, emellett klimatizált helyiségek is várják a fehérváriakat a hőségben.
2026.06.23. -
Áramszünet lesz Feketehegy-Szárazréten
A hálózat karbantartása miatt lesz áramszünet június 25-én Feketehegy-Szárazréten – tájékoztatja a lakókat az E.ON.
2026.06.23. -
Felújítják a rendelőt
Július 1-jével kezdődik és várhatóan augusztus végéig tart a Széchenyi utca 10. szám alatti orvosi rendelő felújítása. A felújítás ideje alatt a három körzetet ellátó házi gyermekorvosok – változatlan rendelési időben – a Seregélyesi út 17. szám alatt fogadják a betegeket.
2026.06.23. -
Meghibásodott az MR-berendezés
A fehérvári kórház közösségi oldalán tájékoztatta a betegeket. Azt írták már dolgoznak a hiba elhárításán.
2026.06.22.
Hatékonyságcsökkenés a szennyvíztelepen - a víz- és csatornaszolgáltatás nem érintett.
Frissítés: Estére a Fejérvíz Zrt. munkatársai megfeszített munkával elhárították a problémát.
A Fejérvíz Zrt. munkatársai megfeszített munkával elhárították a problémát, a szennyvíztisztító telep érintett műtárgyai ismét zavartalanul üzemelnek. A lakosság és egyéb felhasználók ivóvíz és csatornaellátása nem volt érintett, az végig zavartalanul üzemelt és üzemel.
A hétfői napon a székesfehérvári szennyvíztisztító telep 1. számú technológiai műtárgysorának anoxikus műtárgyában a keverők működése ellehetetlenült a rájuk rakódott nagy mennyiségű szálas anyag miatt. A telep működésében hatékonyságcsökkenés következett be: a műtárgyak jelenleg túlterhelt állapotban üzemelnek, emiatt nem képesek a megfelelő hatásfokon teljesíteni, így a telepről elfolyó tisztított víz paraméterei sem megfelelőek. A helyreállításon kollégáink megfeszítetten, folyamatosan dolgoznak. A lakosság és egyéb felhasználók háztartási víz- és csatornaszolgáltatását a fennálló helyzet semmilyen módon nem érinti, az ivóvíz nincs veszélyben.
Cser-Palkovics András polgármester folyamatos tájékoztatást kért az incidens kapcsán a Fejérvíztől, valamint utasította a céget, hogy az esetleges környezeti károkat hárítsa el, vagy minimalizálja. A polgármester közlése szerint a Fejérvíz Zrt. anyagi és működési helyzetét stabilizálta a város az elmúlt két évben, a cégnek minden eszközzel rendelkeznie kell az ilyen technikai gondok elhárításához. A város természetesen minden körülmények között készen áll bármely közműszolgáltató, így a Fejérvíz megsegítésére is, ha szükséges.