-
Zárva lesznek a kiállítóhelyek
Az extrém kánikula miatt június 27-e, szombattól június 30-a, keddig a Szent István Király Múzeum minden kiállítóhelye zárva tart. Az első nyitási nap július 1-je, szerda. A TOTUS TUUS kiállításra június 30-ra, keddre meghirdetett garantált tárlatvezetés is elmarad. A SZIKM kéri a múzeumlátogatók megértését.
2026.06.26. -
Igazán nők!
Csütörtök este megérkezett Székesfehérvárra az egyik legkülönlegesebb nyárindító koncert. A Bartók Béla téren újra színpadra állt az Igazán Nők! – az a produkció, amely a budapesti sikerek után végre hazatért, hogy a fehérvári közönséggel együtt indítsa a nyarat.
2026.06.26. -
Virágálom és más...
Zsólyom Zsuzsa festőművész képeiből nyílt kiállítás a Krajczáros Art Galleryben. Az alkotó munkáit a természet, a Bükk és a színek varázsa inspirálták.
2026.06.26. -
Igazán nők!
A Bartók Béla tér adott otthont az Igazán Nők koncertnek. Az estén Fehér Adrienn, Jónás Andrea, és vendégeik Füredi Nikolett és Tunyogi Bernadett lépett fel, az Alba Regia Szimfonikus Zenekar kíséretében.
2026.06.26.
Művésztanárok alkotásaiból nyílt tárlat a Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakközépiskolában
Nagyszabású kiállítást rendezett a Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakközépiskola. Az intézményben először került sor olyan tárlatra, amin az összes, az iskolában ma tanító, vagy korábban ott dolgozó művésztanár közösen mutatkozik be. Az ünnepélyes megnyitón az iskola diákjai szavalatokkal, hangszeres produkciókkal és énekkel köszöntötték a művésztanárokat, majd Székesfehérvár polgármestere, dr. Cser-Palkovics András mondott köszönetet a szervezőknek.
2011.10.11. 19:20 |
Nagyszabású kiállítást rendezett a Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakközépiskola. Az intézményben először került sor olyan tárlatra, amin az összes, az iskolában ma tanító, vagy korábban ott dolgozó művésztanár közösen mutatkozik be. Az ünnepélyes megnyitón az iskola diákjai szavalatokkal, hangszeres produkciókkal és énekkel köszöntötték a művésztanárokat, majd Székesfehérvár polgármestere, dr. Cser-Palkovics András mondott köszönetet a szervezőknek.
Székesfehérvár Megyei Jogú Város Közgyűlése 1992-ben járult hozzá ahhoz, hogy képző- és iparművészeti szakközépiskolai osztály induljon a Tóparti Gimnáziumban. A gimnázium még abban az évben felvette a Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakközépiskola nevet, azóta színesíti az intézmény oktatási palettáját szakközépiskolai képzés. A fehérvári középiskolában most első alkalommal nyílt olyan tárlat, amelynek keretében az összes, az elmúlt két évtizedben tanító művésztanár bemutathatja alkotásait.
„Igazgató asszony beszámolt arról, hogy a délelőtt folyamán a diákok már birtokba vették a kiállítást, megnézték az alkotásokat, ezzel ők maguk nyitották meg a tárlatot.” - mondta köszöntő beszédében Székesfehérvár polgármestere. „A lényeg, hogy a művészeti oktatás tekintetében minden ilyen kiállítás lehetőséget ad arra, hogy egymásra találjon tanár és diák, művész és művészpalánta, hogy együtt szemlélhessék azt, amit művészetnek nevezünk.” - tette hozzá Cser-Palkovics András, aki köszönetet mondott a szervezőknek, és a művészeknek, hogy elhozták alkotásaikat, értéket adva ezzel a jövő nemzedékének. A polgármester kiemelte: a művésztanárok a hétköznapokon is a kultúra és a művészet értékeit adják át a gyerekek számára annak érdekében, hogy amikor felnőnek, akkor büszkén lehessenek tagjai Fehérvár közösségének.
A kiállításmegnyitót megtisztelte jelenlétével Spányi Antal megyéspüspök is. A megnyitó beszédet követően az iskola igazgatója, dr. Vizi László Tamásné a művésztanárok tiszteletére rendezett vacsorára invitálta a résztvevőket.