-
Karácsonyi fúvóskoncert
December 21-én 17 órára a Szent István Hitoktatási és Művelődési Ház Szent István termébe várják a zenebarátokat a Székesfehérvári Fúvószenekar karácsonyi koncertjére. Vezényel Szebik Máté és Hámori János. A belépés díjtalan, de adományokat köszönettel elfogadnak.
2025.12.15. -
JAZZ50 Fehérváron
Öt évtized történetei, emberei és hangjai elevenednek meg december 17-én, szerdán 18 órától a Székesfehérvári Közösségi és Kulturális Központ Fürdő sori épületében, ahol különleges esttel emlékeznek a fehérvári jazzélet 50 évére, valamint annak meghatározó alakjára, Márkus Józsefre.
2025.12.15. -
Máltai és magyar dallamok
Egy különleges, karácsonyváró koncert erejéig külföldi vendégekkel egészült ki a Vox Mirabilis Kamarakórus. A Jézus Szíve templomban rendezett hangverseny vendége a Cantilena Malta Ensemble volt, akik Máltáról érkeztek Székesfehérvárra.
2025.12.15. -
Megnyílt H2L új tárlata
Albert Einstein, Elvis Presley és Marilyn Monroe is látható többek között Hegedűs 2 László legújabb kiállításán. A H2 Archívum Computer Coontact elnevezésű tárlat az Új Magyar Képtárban nyílt meg.
2025.12.15.
Múzeumi kvízjáték csapatoknak csütörtökön este a Museum Caféban
Szórakoztató jellegű tematikus kvízjátékot hirdetett a Szent István Király Múzeum. A MuseumQuiz bajnoka címért és a nyereményekért csapatok szállhatnak versenybe a Museum Caféban 2022. január 20-án, csütörtökön 19.30 órától.
2022.01.17. 12:08 |
A jó hangulatú kvízjátékra 3–5 fős csapatok jelentkezését várja a Múzeum. A játék tematikája mi is lehetne más az új év első hónapjában, mint „Az idő”.
A szervezők érdekes, olykor becsapós, talányos kérdésekkel készülnek, melyek megfejtését a Museum Café kínálatában található, jobbnál jobb nedűk segítik. Az első helyezést elérő csapat a MuseumQuiz bajnoka cím elnyerése mellett oklevélben és nyereményben részesül.
Regisztrálni a rendezveny.regeszet@szikm.hu email címen, illetve a helyszínen, a szabad helyek függvényében lehet. A részvétel védettségi igazolványhoz és maszk viseléséhez kötött.