Művelni kell a fület és a lelket – megnyílt a KODOpen Art Műhely

KODOpen Art Műhely címmel kulturális zenei napot rendezett szerdán este a Kodolányi János Egyetem Modern Zenei Tanszéke, a Hallgatói Központ, valamint a Museum Café. Az eseményen Orsovai Reni énekesnő néhány saját szerzeményét is bemutatta a hallgatóságnak. A KODOpen a tervek szerint havonta kínál majd igényes zenei programokat a fehérváriaknak a Museum Caféban.
2024.03.13. 21:11 |
Művelni kell a fület és a lelket – megnyílt a KODOpen Art Műhely

Hagyományteremtő szándékkal rendezett kulturális, zenei estet a Kodolányi János Egyetem Modern Zenei Tanszéke, a Hallgatói Központ és a Museum Café szerdán este a Kodolányi-nap keretében.

Az esemény megnyitóján Mits Gergely, a KJE Modern Zenei Tanszék tanszékvezetője elmondta, büszke arra, hogy annak idején Székesfehérváron jött létre a művészeti tanszék és nehéz időkben is támogatta a város a törekvéseiket. „Amikor elindult a művészeti tanszék, akkor tematikus szakesteket szerveztünk, amelyek célja az volt, hogy különböző tematikák mentén edukáljuk a közönséget. Hiszek abban, hogy a zenehallgatás kultúrája is egy olyan fejlődés előtt állhat, mint a gasztronómia, vagy a borfogyasztás. Nemcsak ízlés kérdése, hogy ki milyen zenét választ gyerekkorától kezdve, hanem művelni kell a fület, művelni kell a lelket, és a szellemet ahhoz, hogy meg tudjuk különböztetni az értékeset az értéktelentől. Ennek az újraélesztett kodós szakestnek, művészeti eseménynek, amit havi rendszerességgel tervezünk megrendezni, szintén ez a célja. Értékes fiatalokat szeretnénk megmutatni, akik a kreativitásuknak, kitartásuknak és tehetségüknek köszönhetően létrehoznak, alkotnak valamit és örülünk annak, ha minél többen meghallgatják őket.” - fogalmazott Mits Gergely.

A kulturális zenei esten részt vett Mészáros Attila, Székesfehérvár alpolgármestere is, aki a Kodolányi egykori hallgatójaként is örömét fejezte ki, hogy az a kodós hangulat, ami évekkel ezelőtt Székesfehérváré volt, az a jövőben is a városé lehet. „A tudás megszerzése mellett fontos, hogy az egyetemi élet egyéb lehetőségei is kibontakozhassanak Fehérváron. Széles a spektrum a kis beszélgetésektől a féktelen bulizásokon át és most egy középutas programon vagyunk, ahol egy kiváló énekesnőt fogunk hallgatni, akire nagyon büszkék vagyunk” – mondta Mészáros Attila, aki Orsovai Reniről szólva kiemelte, hogy kiskora óta követhetjük a fejlődését. A fehérváriak még a „hangszínteres” időszakából ismerhetik, amikor kislányként még a Fehérvár Hangja Színpadán bontogatta szárnyait, most pedig bármelyik rádiócsatornát bekapcsoljuk, gyakran hallgathatjuk a hangját.

A megnyitót követően Vas Máté Miklós a KJE HÖK elnöke beszélgetett Orsovai Renivel, aki a beszélgetés után néhány saját szerzeményét is bemutatta a hallgatóknak. A beszélgetésen Orsovai Reni felidézte a kodós éveit, kiemelve, hogy nem volt kérdés az, hogy a Kodolányit és Fehérvárt választja, és nem is jelölt meg semmilyen másik egyetemet. „Nagyon örültem annak, hogy felvettek és hogy itt tölthettem a főiskolai éveimet. Nagyon szerettem idejárni, és a Kodolányinak köszönhetek a karrieremben nagyon sok mindent.” - mondta el az énekesnő, akinek mestere a Kodolányin Pély Barna volt, és rajta keresztül ismerte meg DENIZ-t is. Az énekesnő zenekara, a NENE pedig szintén volt kodolányis hallgatókból áll.

Orsovai Reni koncertje után slam poetry következett, melynek keretében székesfehérvári művészek léptek fel. Az estet a tanszék hallgatóinak közös örömzenélése zárta.