-
Zárva lesznek a kiállítóhelyek
Az extrém kánikula miatt június 27-e, szombattól június 30-a, keddig a Szent István Király Múzeum minden kiállítóhelye zárva tart. Az első nyitási nap július 1-je, szerda. A TOTUS TUUS kiállításra június 30-ra, keddre meghirdetett garantált tárlatvezetés is elmarad. A SZIKM kéri a múzeumlátogatók megértését.
2026.06.26. -
Igazán nők!
Csütörtök este megérkezett Székesfehérvárra az egyik legkülönlegesebb nyárindító koncert. A Bartók Béla téren újra színpadra állt az Igazán Nők! – az a produkció, amely a budapesti sikerek után végre hazatért, hogy a fehérvári közönséggel együtt indítsa a nyarat.
2026.06.26. -
Virágálom és más...
Zsólyom Zsuzsa festőművész képeiből nyílt kiállítás a Krajczáros Art Galleryben. Az alkotó munkáit a természet, a Bükk és a színek varázsa inspirálták.
2026.06.26. -
Igazán nők!
A Bartók Béla tér adott otthont az Igazán Nők koncertnek. Az estén Fehér Adrienn, Jónás Andrea, és vendégeik Füredi Nikolett és Tunyogi Bernadett lépett fel, az Alba Regia Szimfonikus Zenekar kíséretében.
2026.06.26.
Múltam emlékei címmel nyílt kiállítás a Fekete Sas Patikamúzeumban
Fotópályázatot hirdetett tavaly decemberben a Szent István Király Múzeum. A szervezők az 1938-as és az 1988-as év Szent István ünnepeit megörökítő fehérvári fotókat várták. A pályázatra számos fotó érkezett, a legjobb fényképeket a Fekete Sas Patikamúzeumban nyíló Múltam emlékei című kiállítás mutatja be a nagyközönségnek. A legértékesebb képek felajánlóit múzeumi kiadványokkal jutalmazták.
2013.04.05. 18:19 |
Fotópályázatot hirdetett tavaly decemberben a Szent István Király Múzeum. A szervezők az 1938-as és az 1988-as év Szent István ünnepeit megörökítő fehérvári fotókat várták. A pályázatra számos fotó érkezett, a legjobb fényképeket a Fekete Sas Patikamúzeumban nyíló Múltam emlékei című kiállítás mutatja be a nagyközönségnek. A legértékesebb képek felajánlóit múzeumi kiadványokkal jutalmazták.
Cser-Palkovics András polgármester köszönetet mondott a Szent István Király Múzeumnak a fotópályázat kiírásáért, amelynek köszönhetően értékes dokumentációt sikerült összegyűjteni az 1938-as és az 1988-as ünnepségekről.A 2013-as Szent István Emlékév keretében megvalósuló tárlat megnyitóján dr. Cser-Palkovics András polgármester elmondta, hogy Fehérvár büszke lehet a múltjára és Szent István örökségére. Székesfehérvár polgármestere kiemelte, hogy csak akkor lehet jövője egy városnak, ha méltóképpen tudja ápolni gazdag történelmi múltjának hagyományait. Cser-Palkovics András köszönetet mondott a Szent István Király Múzeumnak a fotópályázat kiírásáért, amelynek köszönhetően értékes dokumentációt sikerült összegyűjteni az 1938-as és az 1988-as ünnepségekről.
Demeter Zsófia, a Szent István Király Múzeum igazgatója elmondta, hogy a családi fotóalbumokból és gyűjteményekből olyan fényképeket kerestek, amelyek 1938-ból a Szent Jobb Székesfehérvárra való érkezését, a vitézavatást, Prohászka püspök újratemetését, a tanügyi kiállítást, a levente ünnepet vagy más, kevesebb publicitást kapott eseményeket örökítettek meg. 1988-ból a múzeum az augusztus 20-ai székesfehérvári országos ünnepség, a körmenet, az ünnepi irodalmi műsor és a Deák Gyűjtemény megnyitásának felvételeit várta.
Balsay István, Székesfehérvár korábbi polgármestere az 1988-as ünnepségek szervezésével kapcsolatos emlékeit osztotta meg a résztvevőkkel, kiemelve, hogy már akkor megfogalmazódott a Nemzeti Emlékhely gondolata.