-
Beszélgetés Ferenczy Noémivel
Ferenczy Noémi tanárnő, a Fejér Holló Diákszínpad vezetője lesz az Aranyat érő beszélgetések következő vendége június 17-én. A szervezők szeretettel várnak minden érdeklődőt!
2026.06.16. -
Múzeumok éjszakája
Június 20-án, szombaton különleges arcát mutatja Székesfehérvár: a Múzeumok Éjszakáján a belváros terei, múzeumai, kiállítóhelyei és történelmi épületei késő estig megtelnek fénnyel, zenével, történetekkel és izgalmas felfedeznivalókkal. A koronázóváros idén is az ország egyik legvonzóbb kulturális úti célja lesz ezen az estén: 22 helyszín, közel 100 program várja a látogatókat.
2026.06.16. -
Péntektől FEZEN
Már csak hármat kell aludni és újra dübörög a FEZEN. A First Filden a színpadok már állnak, az utolsó simításokat végzik ahhoz hogy péntek délután kettőkor elrajtolhasson a 29. fesztivál.
2026.06.16. -
A művészet mindenkié
Folytatódott az ünnepi könyvhét, a kultúra szerelmeseit várták Székesfehérváron. Az Oskola utcai tagkönyvtár a művészet mindenkié kiállítássorozattal várta az érdeklődőket.
2026.06.16.
Mosolyogni tessék! - Janikovszky Évára emlékezik a könyvtár
Kép forrása: carrie.hu
A Kossuth- és József Attila díjas író, Janikovszky Éva halálának évfordulóján a Mosolyogni tessék! című kötetet idézve emlékezik a Vörösmarty Mihály Könyvtár: „Mert a mosoly, meggyőződésem szerint, mindig egy kis fényt hoz az életünkbe, meg a máséba is. Kicsike fényt, de sok kicsi, mint tudjuk, sokra megy. (…) Amennyire igaz az a mondás, hogy derűre ború, legalább annyira igaz, hogy borúra meg derű. Csak arra kell vigyáznunk, hogy a végére is maradjon egy kis derű.”
A Ha én felnőtt volnék, a Kire ütött ez a gyerek? vagy az Az úgy volt… című könyveken generációk nőttek fel. Az ismert írónő számos alkotása megtalálható a könyvtár kínálatában, és így elérhető az olvasók számára. A korosztálytól függetlenül kedvelt írások népszerűségéhez hozzájárulnak Réber László illusztrációi: a jellegzetes rajzokat a fellapozott köteteken kívül Székesfehérváron a Hetedhét Játékmúzeum állandó tárlatában is megnézhetjük, más grafikákkal, képekkel együtt.