-
Egy kis kamrányi törődés
A világ számos pontjáról érkeznek résztvevők idén is a Székesfehérvári Királyi Napok egyik legnépszerűbb rendezvényére, a Nemzetközi Néptáncfesztiválra. A szervezők újra meghirdették adományozó, támogató akciójukat, hogy egy kis kamrányi törődéssel bárki segíthesse a programsorozat sikeres megrendezését és a méltó vendégvárást.
2026.06.24. -
Musical a Csajághy Laura Szabadtéri Színpadon
Pénteken este a kápolnásnyéki Csajághy Laura Szabadtéri Színpadon megelevenedik egy történet szenvedélyről, kitartásról, alkotói válságról, barátságról és arról a pillanatról, amikor dönteni kell, hogy feladjuk, vagy tovább megyünk. Az Ember Márk főszereplésével látható különleges előadásra jegyek még kaphatók!
2026.06.24. -
Könyvtár nyílt a strandon
Strandkönyvtár várja az olvasni szeretőket június 27. és augusztus 22. között minden szombaton a városi strandon. A fogadóépület mellett felállított sátorban különféle tematikájú és stílusú olvasnivalók között lehet válogatni.
2026.06.24. -
Diakónusszentelés
A Szent István-székesegyházban ünnepélyes keretek között szentelték szerpappá Egyed Viktor akolitust. Ezen kívül a szertartás keretében hálát adtak a jubiláló papoknak szolgálataikért.
2026.06.24.
Mosberger Róbert és Zalka Imre nosztalgikus képeiből nyílt kiállítás a Volksban Galériában
Mosberger Róbert és Zalka Imre fotógráfusok munkáiból nyílt kiállítás a Volksbank Galériában. A két művész, mester és tanítványa az 1800-as évek végén alkalmazott technikával készítik képeiket, ami nosztalgikus hatást kölcsönöz. A két művész nyaranta vándorútra indul, és különböző fesztiválokon népszerűsítik a technikát, úgy hogy kosztümös képeket készítenek a vállalkozókról. A kiállítást Bircsák Eszter művészettörténész nyitotta meg, őt Zalka Imre szavai követték, aki könnyeivel küszködve mondta el, hogy jó újra Székesfehérváron lenni. A városban, ahol pályája kezdetén is olyan sokan bíztak benne, most megmutathatja, hogy nem hiába...
2007.03.07. 00:16 |
Mosberger Róbert és Zalka Imre fotógráfusok munkáiból nyílt kiállítás a Volksbank Galériában. A két művész, mester és tanítványa az 1800-as évek végén alkalmazott technikával készítik képeiket, ami nosztalgikus hatást kölcsönöz. A két művész nyaranta vándorútra indul, és különböző fesztiválokon népszerűsítik a technikát, úgy hogy kosztümös képeket készítenek a vállalkozókról. A kiállítást Bircsák Eszter művészettörténész nyitotta meg, őt Zalka Imre szavai követték, aki könnyeivel küszködve mondta el, hogy jó újra Székesfehérváron lenni. A városban, ahol pályája kezdetén is olyan sokan bíztak benne, most megmutathatja, hogy nem hiába...
A két fotógráfus munkái furcsának tűnnek első ránézésre, hiszen a digitális fotózás korában szinte már-már feledett képvilág tárul a szemlélő elé. Zalka Imre az argentotípia technika segítségével készíti képeit, amivel egy matt fekete-fehér kép alakul ki. A képek érdekessége, hogy sok esetben sokkal jobban hasonlít egy festményre, grafikára. A fotós képein embereket, tájakat örökít meg, ami a furcsa ábrázolás miatt úgy hatnak, mintha egy régi történelemkönyvet lapozgatna az ember, pedig a képek a jelenben készültek. Legtöbb esetben pont ez a kritika is érheti a képeket, hogy túl egyszerűek, és inkább csak a technika hatásvadász stílusa teszi egyedivé őket. Zalka Imre képei között ennek ellenére található néhány olyan kép is, ami nagyon eredeti ötlet és csak ez a technika teszi lehetővé, hogy a kép elkészüljön.
A móri fiatal művész Mosberger Róbert a cianotípia segítségével hívja elő képeit. Az ő képein megjelenő emberek egy még távolabbi kort idéznek meg. Az alkotó egy élénk kék vastagecsetvonással visz fel festéket a papírra, melyen fehéren rajzolódik ki a téma. A képen halványan finom vonalakkal jelenek meg az alakok és a hosszú záridő miatt kicsit furcsa formák rajzolódnak ki. A közönségből többen azt mondták, hogy kicsit ijesztőek a képei, mert olyan érzést kölcsönöznek, mintha a képeken megjelenő emberek mára már halottak lennének. Ebben csak az bizonytalanította el, vagy ijesztette meg őket, hogy a fotókon megörökített emberekből sokan a hátuk mögött sétáltak. A kiállítás május 4-ig tekinthető meg a Táncsics Mihály utcában található Volksbank Galériában.
A két fotógráfus munkái furcsának tűnnek első ránézésre, hiszen a digitális fotózás korában szinte már-már feledett képvilág tárul a szemlélő elé. Zalka Imre az argentotípia technika segítségével készíti képeit, amivel egy matt fekete-fehér kép alakul ki. A képek érdekessége, hogy sok esetben sokkal jobban hasonlít egy festményre, grafikára. A fotós képein embereket, tájakat örökít meg, ami a furcsa ábrázolás miatt úgy hatnak, mintha egy régi történelemkönyvet lapozgatna az ember, pedig a képek a jelenben készültek. Legtöbb esetben pont ez a kritika is érheti a képeket, hogy túl egyszerűek, és inkább csak a technika hatásvadász stílusa teszi egyedivé őket. Zalka Imre képei között ennek ellenére található néhány olyan kép is, ami nagyon eredeti ötlet és csak ez a technika teszi lehetővé, hogy a kép elkészüljön. A móri fiatal művész Mosberger Róbert a cianotípia segítségével hívja elő képeit. Az ő képein megjelenő emberek egy még távolabbi kort idéznek meg. Az alkotó egy élénk kék vastagecsetvonással visz fel festéket a papírra, melyen fehéren rajzolódik ki a téma. A képen halványan finom vonalakkal jelenek meg az alakok és a hosszú záridő miatt kicsit furcsa formák rajzolódnak ki. A közönségből többen azt mondták, hogy kicsit ijesztőek a képei, mert olyan érzést kölcsönöznek, mintha a képeken megjelenő emberek mára már halottak lennének. Ebben csak az bizonytalanította el, vagy ijesztette meg őket, hogy a fotókon megörökített emberekből sokan a hátuk mögött sétáltak. A kiállítás május 4-ig tekinthető meg a Táncsics Mihály utcában található Volksbank Galériában.