Mintegy kétszáz cserkész vett részt a IV. kerület adventi kézműves-regös hétvégéjén

Mintegy kétszáz cserkész vett részt a IV. Cserkészkerület adventi kézműves-regös hétvégéjén, szombaton, Székesfehérváron, a Kodály Zoltán Általános Iskolában. A Wathay Ferenc Cserkészcsapat szervezésében megvalósuló nagyszabású eseményre a kerület három megyéjéből - Fejér, Komárom-Esztergom és Veszprém - érkezett cserkészeket Fehérvár alpolgármestere is köszöntötte.
2019.11.09. 16:05 |
Mintegy kétszáz cserkész vett részt a IV. kerület adventi kézműves-regös hétvégéjén

„A IV. Cserkészkerületnél régi hagyomány, hogy adventi kézműves hétvégét tartunk.

A gyerekek kiválaszthatják, hogy melyik mesterhez mennek; csuhézás, fafaragás, szövés, bőrözés, kártyavarrás, faesztergálás, fafaragás, adventi koszorú készítés, papírtárgy készítés, gyöngyfűzés, karkötőfonás közül választhattak, majd közösen ebédeltek.

Az ilyen alkalmakkor a kisebb csapatok résztvevői is láthatják, hogy sokan vagyunk, egy nagy közösséghez tartozunk.

Cserkésznek lenni életformát jelent.

A gyerekek nagyon sok praktikus dolgot megtanulnak, a kézműves tevékenységek mellett fontos a természetben való jelenlét, a táborozás.” - emelte ki Fehér György, a vendéglátó Wathay Ferenc Cserkészcsapat parancsnoka.

Székesfehérváron három cserkészcsapat működik; a Ciszterci Szent István Gimnáziumban a Zrínyi,- Öreghegyen a Prohászka,- és a Prohászka templomban a Wathay, akik összesen mintegy kétszáz főt számlálnak.

„Nagyon fontos a XXI. században, hogy találjuk meg a magunk közösségét.” - hangsúlyozta köszöntőjében Mészáros Attila.

„A cserkészmozgalom évtizedek óta fantasztikus közösségi erőt képvisel. Köszönöm szépen mindenkinek, aki aktív és ebben részt vesz.

Székesfehérváron is nagyon sokat segítenek nekünk a cserkészek;

természetesen igyekszünk őket támogatni, hiszen mi, itt, Székesfehérváron azt szoktuk mondani, hogy a város nagy közössége akkor tud jól működni, ha abban a kis közösségek jól működnek.” - tette hozzá Fehérvár alpolgármestere.

A kézművesség háború előtti hagyomány a cserkészeknél - Trianon után jött az ötlet, hogy egybegyűjtik és ápolják a népi mesterségeket - ebből nőtt ki a regös cserkészet.

Akkoriban járták a falvakat, tanyákat, gyűjtőmunkát végeztek, ma már ilyen nincs, ám a népi kézműves mesterségek elsajátításával ápolják a hagyományt.