-
Emlékparki Nyár Pákozdon
Legendás előadóművészek lépnek fel a 2026-os XIV. Emlékparki Nyár koncertjein. Hat különleges programra várják a vendégeket páratlanul szép környezetben, a pákozdi Katonai Emlékparkban, illetve egy alkalommal a Székesfehérvári Egyházmegyei Múzeum Díszudvarán. A programok egy része belépődíjas, emellett vannak ingyenes koncertek is.
2026.06.24. -
TOTUS TUUS tárlatvezetések
A nyári időszakban négy alkalommal várják tárlatvezetéssel a TOTUS TUUS – Teljesen a tiéd című kiállításra érkezőket. A Szent István Király Múzeum Rendház épületében június 24-től, szerdánként 16 órakor indulnak a vezetések.
2026.06.23. -
Megvásárolhatóak a bérletek
A kis herceg története is megelevenedik a Székesfehérvári Balett Színház előadásában a következő évadban. A 2026/27-es évad bérletei már megvásárolhatók.
2026.06.23. -
Kovács Jenő fotópályázat
Idén is fotópályázattal emlékezett Kovács Jenőre, a székesfehérvári és a magyar fotóművészet legendájára, a Stúdió75 fotóstúdió és a székesfehérvári Fotó Kör.
2026.06.23.
Minősített Könyvtár cím a Vörösmarty Mihály Könyvtárnak
A Vörösmarty Mihály Könyvtár munkatársai 2015-ben döntöttek arról, hogy nem csak a törvényben előírt módon, a minőségmenedzsment eszközrendszere szerint működnek, hanem meg akarják szerezni a minősítést is, kötelezve magukat a könyvtárhasználók magas szintű kiszolgálására.
Továbbképzéseken, szakmai konferenciákon vettek részt, ellátogattak más könyvtárakba is, hogy a jó gyakorlatokat megismerjék. Stratégiájukat, szolgáltatásaikat és napi feladataikat is úgy szervezték, hogy a követelményeknek minél jobban megfeleljenek. Munkacsoportokat alakítottak, felméréseket végeztek és elemeztek, folyamatszabályozást készítettek, a sok munka mellett csapatépítő napokat tartottak. A minőségirányítás alapelvei fokozatosan beépültek a mindennapi munkavégzésbe. Fejér megye legnagyobb könyvtáraként az intézmény kollégái nagy odaadással és felelősségtudattal látják el munkájukat. A pályázatban elvárt dokumentumok is igazolják a szilárd értékrendet, stratégiai célú tervezést, az elkötelezettséget a minőségirányításban. Az esélyegyenlőségre alapozott tevékenység alapja a nyitottság és az értékőrzés.
Az Emberi Erőforrások Minisztériuma 2019-ben is pályázatot hirdetett, amelynek során a jelentkező könyvtáraknál vizsgálták a színvonalas szakmai munkát, a stratégiák mentén zajló tevékenységet, a használói elégedettségmérések tapasztalatait. A Minősített Könyvtár címet azok a könyvtárak kapják, akik éveken át magas színvonalú munkát végeznek a könyvtárhasználók érdekében. Tevékenységének köszönhetően a Vörösmarty Mihály Könyvtár is bekerült a legjobbak közé.
Az idei évben ezt az elismerést még a Bács-Kiskun Megyei Katona József Könyvtár (Kecskemét), a Csorba Győző Könyvtár (Pécs), a Justh Zsigmond Városi Könyvtár (Orosháza), a Petőfi Sándor Városi Könyvtár (Kiskunfélegyháza), a Tolna Megyei Illyés Gyula Könyvtár (Szekszárd), valamint a Verseghy Ferenc Könyvtár és Közművelődési Intézmény (Szolnok) érdemelte ki. A Könyvtári Minőségi Díjat a Somogyi Károly Városi és Megyei Könyvtár (Szeged) vehette át.
A kitüntető cím átvételét követően a Vörösmarty Mihály Könyvtár munkatársai a jövőben is törekszenek a minőségi munka magas színvonalon tartására, folyamatos megőrzésére. A minőségfejlesztést, az elért eredmények megtartását tovább folytatják. Folyamatosan figyelemmel követik ezután is a szakmai változásokat, az olvasói elvárásokat. Hiszik, hogy a minőségfejlesztést azért kell továbbvinni, hogy a könyvtár működése, a szolgáltatások erősödjenek általa. Ehhez pedig a teljes kollektíva elkötelezettségére, a szívvel-lélekkel folytatott közös munkára van szükség, tájékoztatott a könyvtár. A Vörösmarty Mihály Könyvtár munkatársainak elkötelezett tevékenységéért, valamint az elnyert elismerésért a magyar kultúra napja alkalmából szervezett székesfehérvári ünnepségen is köszönetet mondtak.