-
Erdőre is átterjedt a tűz Mohánál
Aratás közben gyulladt ki a tarló június 24-én délután Moha határában. A tűz a búzatábla egy részére és a közeli erdő aljnövényzetére is átterjedt. Kertiszerszámokkal és vízsugárral is próbálták megfékezni a lángokat, melyek a szárazság miatt hamar terjedtek. A tartós csapadékhiány és az országot sújtó kánikula miatt június 25-től hazánk teljes területén tűzgyújtási tilalom lépett életbe.
2026.06.25. -
Rendőrkézen a hamisítók
A Fejér megyei rendőrök több helyszínen számolták fel egyszerre egy szervezett, hamis közokiratok előállítására szakosodott bűnbanda tevékenységét. Az eljárás tovább folyik annak feltárására, hogy kik rendelték meg a hamis okmányokat, hány esetben használták fel őket, illetve milyen további bűncselekményeket segíthettek elő.
2026.06.19. -
Taroltak a fehérváriak
A tűzoltósport három versenyszámában mérték össze ügyességüket és gyorsaságukat Fejér vármegye hivatásos tűzoltói június 18-án. A rendezvénynek a seregélyesi Eötvös József Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium sportpályája adott otthont.
2026.06.19. -
Mentők napja
Mentőszolgálat Közép-Dunántúli Regionális Mentőszervezete. A Szent György Kórház auditóriumában szervezett rendezvényen számos bajtárs kapott elismerést kitartó és odaadó szolgálatért, a megjelenteket pedig dr. Jászkuti Ákos Péter regionális igazgató, dr. Fajta György Ádám ügyeleti igazgató és Mészáros Attila alpolgármester köszöntötte.
2026.06.18.
Minden napra egy tucat... - akcióban a rendőrség
Átlagban minden napra pont egy tucat eredményes rendőri intézkedést könyvelhettek el Fejér megyei egyenruhásai az elmúlt hétvégén. A három nap alatt jellemzően elfogásokat hajtottak végre a járőrök. Állampolgári bejelentéseket követő gyors, összehangolt rendőri intézkedések eredményeként alkalmi tolvajok mellet, újabb gépjárműfeltörő csapatot csíptek el. A közterületen, közutak mellett végzett járműellenőrzések alkalmával a három nap alatt összesen 11 ittas sofőrrel szemben intézkedtek…
Átlagban minden napra pont egy tucat eredményes rendőri intézkedést könyvelhettek el Fejér megyei egyenruhásai az elmúlt hétvégén. A három nap alatt jellemzően elfogásokat hajtottak végre a járőrök. Állampolgári bejelentéseket követő gyors, összehangolt rendőri intézkedések eredményeként alkalmi tolvajok mellet, újabb gépjárműfeltörő csapatot csíptek el. A közterületen, közutak mellett végzett járműellenőrzések alkalmával a három nap alatt összesen 11 ittas sofőrrel szemben intézkedtek…
Családon belüli viszály miatt két esetben kértek rendőri intézkedést a hétvégén. Míg az egyik esetben a férfi bántalmazta a nőt, addig a másik esetben a nő ragadott seprűnyelet és azzal ütlegelte volt párját. Nem kevésbé volt nyugalom a közterületen sem. Egy verekedés során Mezőfalván, a sértettnek négy foga maradt a helyszínen, egy másik esetben egy munkavállaló fejelte le elmaradt munkabére miatt a munkáltatóját. Ebben az esetben önbíráskodás miatt indítottak eljárást a dunaújvárosi nyomozók. Két esetben kocsmai attaknál kellett rendet teremteniük a helyszínre kért rendőröknek. De előfordult, hogy a kilötyögtetett sör miatt kialakult bántalmazás okán kellett féltucat nyaralót bevinni a kapitányságra, hogy tisztázzák kinek mi része van benne.
Ismertté vált bűncselekmény nyomán tett állampolgári bejelentésre több ízben jó időben, jó érzékkel léptek fel a járőrök. Így a megye több pontján alkalmi lopás elkövetőjét sikerült elfogni, eredményesen lepleztek le egy csalót és állampolgári bejelentésre egy három fős autófeltörő csapatot csíptek meg a megyeszékhely egyik parkolójában. A gyerekek közül az egyik már a betört ablakú Trabantban ült, amikor a helyszínre értek a rendőrök. A fiú azt mondta, csak autókázni akartak..
Két eltűnés miatt körözött fiatalt találtak meg és vittek vissza a hétvégén a járőrök. Egy másik fiút azért kellett haza vinniük szüleihez, mert a hétvégi buliban eltévedt, elfogyott a pénze és nem tudott volna másként biztonságban hazajutni. A biztonsági intézkedések ez utóbbin kívül kiegészülnek még egy ön- és közveszélyesnek minősített személy és egy ittas sérült kórházba szállításában való részvétellel.
Érvényben lévő elfogató parancs miatt három személyt fogtak el és egy elővezetést is végrehajtottak. Szabálysértési őrizetbe vették azt a járművezetőt, akiről az ellenőrzés alkalmával megállapították, hogy egyszerre három szerv is eltiltotta a járművezetéstől, ennek ellenére részt vett a forgalomban. Közúti ellenőrzések során egyébiránt 11 ittas sofőrrel szemben intézkedtek Fejér megye járőrei az elmúlt hétvégén. Közlekedési szabályok súlyosabb megsértése okán 71 feljelentés született.