-
Jazzkarácsony a Városház téren
Különleges zenei élménnyel gazdagodik az adventi programkínálat december 20-án, szombaton 18 órától, amikor a Kodolányi János Egyetem Modern Zenei Tanszékének hallgatói – köztük Gudics Máté, a 2024-es Megasztár hetedik évadának nyertese – adnak ünnepi koncertet a Városház téri Adventi színpadon.
2025.12.17. -
Hozz egy meleg takarót!
Több mint száz takaró érkezett a Vörösmarty Színház Hozz egy meleg takarót! felhívására az elmúlt hetekben. Az adventi időszakban meghirdetett kampányban résztvevők az utcán élő, fedél nélküli otthontalanoknak nyújtottak segítséget felajánlásukkal. Az adományokat a Kríziskezelő Központ munkatársai osztják szét a téli időszakban.
2025.12.17. -
Karácsonyi koncert
Ebben az esztendőben is a Szent Imre Templomban rendezte meg karácsonyi hangversenyét a Kodály Iskola. Az esten az intézmény valamennyi korosztályának kórusa fellépett.
2025.12.17. -
Több mint 100 takarót gyűjtöttek
Lezárult a Vörösmarty Színház hagyományos Hozz egy takarót! jótékonysági akciója, amely során idén több mint száz takarót gyűjtöttek össze a székesfehérváriak és a színház közössége.
2025.12.17.
Minden héten Négykezes keddre várják az alkotó kedvűeket
Minden héten Négykezes keddre várják a kézműves kedvűeket a Hetedhét Játék- múzeumban. Az érdeklődőket hozzáértő kézművesek segítik a különböző technikák elsajátításában, mint a varrás, makramézás, horgolás vagy szövés – ma délelőtt a keresztszemes hímzés volt a program, a következő kedden a résztvevők fonott marokkosárkát készítenek raffiából.
2016.09.13. 12:36 |
Minden héten Négykezes keddre várják a kézműves kedvűeket a Hetedhét Játékmúzeumban. Az érdeklődőket hozzáértő kézművesek segítik a különböző technikák elsajátításában, mint a varrás, makramézás, horgolás vagy szövés – ma délelőtt a keresztszemes hímzés volt a program, a következő kedden a résztvevők fonott marokkosárkát készítenek raffiából.

Együttalkotásra buzdít a Négykezes keddek sorozata a Hetedhét Játékmúzeumban. A foglalkozások délelőttönként zajlanak 10.30 órától 12 óráig. Az érdeklődőknek hozzáértők segítenek abban, hogy a különféle kézműves technikákat elsajátítsák. Szeptember 13-án, kedden délelőtt a keresztszemes hímzés trükkjeit figyelhették meg és próbálhatták ki a résztvevők Silye Sándorné Jutka és Richterné Márai Teri vezetésével. A segítők irányításával doboz- és befőttesüveg-díszeket, polcdekorációkat készítettek. A szervezők elmondása alapján az alkotók között többen vannak, akik már egy éve járnak keddenként a foglalkozásokra, de mindig érkeznek új érdeklődők is.

A féléves programban szerepel még többek között a körszövés és a foltvarrás is. Jövő héten kedden, szeptember 20-án Tolvajné Zalka Éva segít fonott marokkosárkát készíteni. A továbbiakban is érdekes technikákat kínál a program: lesz kötés, horgolás, körszövés, foltvarrás, és tematikusan a karácsonyi készülődés is szerepel az alkotókör tevékenységei között. A foglalkozásokra bérlet is vásárolható, valamint a szervezők gyermekfelügyeletet biztosítanak, szeretettel várják a kismamákat is!