-
Zárva lesznek a kiállítóhelyek
Az extrém kánikula miatt június 27-e, szombattól június 30-a, keddig a Szent István Király Múzeum minden kiállítóhelye zárva tart. Az első nyitási nap július 1-je, szerda. A TOTUS TUUS kiállításra június 30-ra, keddre meghirdetett garantált tárlatvezetés is elmarad. A SZIKM kéri a múzeumlátogatók megértését.
2026.06.26. -
Igazán nők!
Csütörtök este megérkezett Székesfehérvárra az egyik legkülönlegesebb nyárindító koncert. A Bartók Béla téren újra színpadra állt az Igazán Nők! – az a produkció, amely a budapesti sikerek után végre hazatért, hogy a fehérvári közönséggel együtt indítsa a nyarat.
2026.06.26. -
Virágálom és más...
Zsólyom Zsuzsa festőművész képeiből nyílt kiállítás a Krajczáros Art Galleryben. Az alkotó munkáit a természet, a Bükk és a színek varázsa inspirálták.
2026.06.26. -
Igazán nők!
A Bartók Béla tér adott otthont az Igazán Nők koncertnek. Az estén Fehér Adrienn, Jónás Andrea, és vendégeik Füredi Nikolett és Tunyogi Bernadett lépett fel, az Alba Regia Szimfonikus Zenekar kíséretében.
2026.06.26.
Miénk itt a tér! - 7 helyszínen 40 programmal ünnepli a város a megújult Fő utcát
Igazi népünnepély keretében adják át augusztus 15-én a megújult székesfehérvári Fő utcát. A 2013-as Szent István Emlékév egyik legjelentősebb beruházása a napokban fejeződött be, Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzatának szándéka szerint méltó módon, gyerekeknek és felnőtteknek egyaránt szóló, reggeltől estig tartó programkavalkádon ünnepelheti a város a sétálóutca létrejöttét.
2013.08.09. 12:33 |
Igazi népünnepély keretében adják át augusztus 15-én a megújult székesfehérvári Fő utcát. A 2013-as Szent István Emlékév egyik legjelentősebb beruházása a napokban fejeződött be, Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzatának szándéka szerint méltó módon, gyerekeknek és felnőtteknek egyaránt szóló, reggeltől estig tartó programkavalkádon ünnepelheti a város a sétálóutca létrejöttét.
Égi Tamás alpolgármester, a Belváros önkormányzati képviselője, Brájer Éva alpolgármester, valamint Pisch Norbert, a programokat szervező Art Kulturális Egyesület elnöke sajtótájékoztatón ismertették a részleteket, és invitáltálták a lakosságot a rendezvénysorozatra. A Fő utca felújítása olyan nagyberuházása volt az Emlékévnek, melynek fontosságát senki sem kérdőjelezhette meg. A városlakók vágya és igénye volt egy olyan belvárosi sétálóutca kialakítása, amely rendezett, tiszta környezetet, illetve nyitott és kényelmes közösségi tereket kínál. A burkolatba beépített, európai szinten egyedülálló indamotívumok kivételes külsőt kölcsönöznek a Belvárosnak. „Örömünkre szolgál, hogy a hivatalos átadást megelőzően, az elmúlt napokban a polgárok már birtokba vették az új Fő utcát. Szeretettel várunk minden székesfehérvárit és érdeklődőt az augusztus 15-i, reggel 9 órától éjjelig tartó ünnepi programsorozatra, melynek keretében minden korosztály talál szórakozási, kikapcsolódási lehetőséget! Ünnepeljük együtt az új Belvárosunkat!” – hangsúlyozta a sajtótájékoztatón Égi Tamás alpolgármester. A terület önkormányzati képviselője megköszönte a Belvárosban lakók türelmét és megértését, melyet a felújítás ideje alatt tanúsítottak.
„A 2013-as Szent István Emlékévben számos rangos, kiemelt eseményre került és kerül sor, a jövő csütörtöki program során azonban átadhatjuk magunkat az önfeledt szórakozásnak, a kikapcsolódásnak! Az egész napos rendezvénysorozat fénypontjaként 21.45 órakor Székesfehérvár polgármestere, dr. Cser-Palkovics András a színpadon elhelyezett kapcsolóval hozza működésbe az innováció jegyében elkészült, Európában egyedülálló indamotívumos világítást. A későbbiek során keressük azokat a lehetőségeket, hogy miként tudnánk még színesebbé, mutatósabbá tenni a barokk Belvárosunkhoz illő fényeket.” – nyilatkozta Brájer Éva alpolgármester. Elmondta, hogy a régóta áhított, fényjátékkal ellátott belvárosi szökőkutak zenélni is tudnak. Csütörtöktől vasárnapig, délelőtt 11 órától körülbelül óránként hallhatja a közönség a nyolcféle, váltakozva használt dallamjátékot, melyeket összehangolnak a Kossuth udvar órajátékának időpontjaival. A szökőkutak vizét novembertől áprilisig leengedik, jövő tavasszal pedig a lakosság véleményét, javaslatait is kikérik az aláfestő zenékkel kapcsolatban. Brájer Éva hozzátette: a Fő utca avatásának programjaival szeretnének megszólítani minden korosztályt, hiszen a kisgyermekektől az idősebbekig mindenki talál könnyed és izgalmas kikapcsolódási lehetőséget.
„A 2013-as Szent István Emlékévben számos rangos, kiemelt eseményre került és kerül sor, a jövő csütörtöki program során azonban átadhatjuk magunkat az önfeledt szórakozásnak, a kikapcsolódásnak! Az egész napos rendezvénysorozat fénypontjaként 21.45 órakor Székesfehérvár polgármestere, dr. Cser-Palkovics András a színpadon elhelyezett kapcsolóval hozza működésbe az innováció jegyében elkészült, Európában egyedülálló indamotívumos világítást. A későbbiek során keressük azokat a lehetőségeket, hogy miként tudnánk még színesebbé, mutatósabbá tenni a barokk Belvárosunkhoz illő fényeket.” – nyilatkozta Brájer Éva alpolgármester. Elmondta, hogy a régóta áhított, fényjátékkal ellátott belvárosi szökőkutak zenélni is tudnak. Csütörtöktől vasárnapig, délelőtt 11 órától körülbelül óránként hallhatja a közönség a nyolcféle, váltakozva használt dallamjátékot, melyeket összehangolnak a Kossuth udvar órajátékának időpontjaival. A szökőkutak vizét novembertől áprilisig leengedik, jövő tavasszal pedig a lakosság véleményét, javaslatait is kikérik az aláfestő zenékkel kapcsolatban. Brájer Éva hozzátette: a Fő utca avatásának programjaival szeretnének megszólítani minden korosztályt, hiszen a kisgyermekektől az idősebbekig mindenki talál könnyed és izgalmas kikapcsolódási lehetőséget.

Augusztus 15-én, 7 helyszínen, 15 órán át 37 program várja a székesfehérváriakat a Fő utcán és a Zichy ligetben. Pisch Norbert, a programokat szervező ART Kulturális Egyesület elnöke hangsúlyozta: „Elsősorban az éreztük feladatunknak, hogy a város XXI. századi Fő utcáját megtöltsük XXI. századi rendezvényekkel. Minden korcsport megtalálja a számára leginkább tetsző rendezvényt. Délelőtt elsősorban a gyerekekre koncentrálunk, számukra a Mátyás szobornál elhelyezett mini színpadon várhatóak bábjátékok, koncertek, és lesz alkotósarok is. A Vörösmarty Színháznál található Vörösmarty Pódiumon beszélgetések zajlanak majd neves, érdekes személyiségekkel. A műsorsorozat első vendége lesz dr. Cser-Palkovics András polgármester. Kora délután, a Ciszterci templomtól a teátrumig még inkább kiszélesítjük a programsorozatot, számos színpadi esemény, koncertek, bemutatók várják a székesfehérváriakat." A következő napokban valamennyi székesfehérvári háztartásba eljuttatják a FehérVár című hetilap különkiadását, amely részletesen tartalmazza az augusztus 14-25-e között zajló Székesfehérvári Királyi Napok rendezvényeit, többek között a „Miénk itt a tér! – a Fő utca életre kel” című programot.