-
Purim ünnepe
Közös imádságot és koncertet szervez a Székesfehérvári Zsidó Hitközség március 2-án hétfőn Purim ünnepe alkalmából. A Purim a zsidó nép megmenekülésének örömünnepe. Az este során együtt idézik fel Eszter történetét, közösen imádkoznak, majd zenével és jó hangulatban ünneplelnek.
2026.02.16. -
Tikverőzés Mohán
Február 16-án, kedden 9 órakor lesz a mohai tikverőzés, mely a farsang utolsó napjához, húshagyó keddhez kapcsolódó alakoskodó népszokás. Az esemény felkerült az UNESCO Szellemi kulturális örökség listájának nemzeti jegyzékébe is. A szokás a nevét a tojásadomány begyűjtése közben végzett „tyúkverésről" kapta, amely a jószág termékenységét segíti elő.
2026.02.16. -
A javítóintézet krónikája
A Prohászka templom közösségi terében mutatták be a fehérvári javítóintézet történetéről szóló kötetet. A visszatekintés fél évszázad történetét öleli fel.
2026.02.13. -
Újraindul a Partitúra
Visszatér a Partitúra sorozat, ezúttal online lesznek elérhetőek az új részek, az első már vasárnaptól - jelentették be Kápolnásnyéken. A hatodik évad a határontúli városokra fókuszál és a geopolitikai helyzet miatt egy Kápolnásnyéken rögzített kárpátaljai adás invitálja kulturális körutazásra a nézőket.
2026.02.13.
Mert közös a világunk - idén is nagy sikere volt az Integrált Regionális Kulturális Fesztiválnak
Idén már harmadik alkalommal rendezte meg az Arany János Általános Iskola, Speciális Szakiskola és Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény az Integrált Regionális Kulturális Fesztivált Székesfehérváron. A fogyatékos és ép gyermekek, fiatalok művészeti csoportjai közös produkciókban léptek színpadra a Vörösmarty Színházban, melynek zsúfolásig megtelt a nézőtere.
2014.10.28. 04:20 |
Idén már harmadik alkalommal rendezte meg az Arany János Általános Iskola, Speciális Szakiskola és Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény az Integrált Regionális Kulturális Fesztivált Székesfehérváron. A fogyatékos és ép gyermekek, fiatalok művészeti csoportjai közös produkciókban léptek színpadra a Vörösmarty Színházban, melynek zsúfolásig megtelt a nézőtere.
KÉPGLÉRIA a III. Integrált Regionális Kulturális Fesztiválról
KÉPGLÉRIA a III. Integrált Regionális Kulturális Fesztiválról
Az Arany János Általános Iskola, még 2010-ben rendezte meg először a fesztivált, melynek célja, hogy a fogyatékos és ép gyermekek együtt tevékenykedjenek, sportoljanak, szórakozzanak, megismerjék és elfogadják egymás különbségeit. Az idei rendezvény is óriási sikert aratott, hiszen megmozgatta a város, a megye és a régió érintett intézményeit és ráirányította a figyelmet az esélyegyenlőségre, a sérült emberek értékeire, az elfogadásra és befogadásra.
A III. Integrált Regionális Kulturális Fesztiválon fogyatékos és ép gyermekek, fiatalok művészeti csoportjai lépnek fel, - és ami a legfontosabb - közös produkciókban is. Egy olyan fesztiválról van szó, amely mind korosztályban, mind sajátos nevelési igény szerint, mind pedig a művészeti ágak szerint a lehető legszínesebb. Székesfehérvár és a régió számos intézményéből lépnek fel sérült és ép gyermekek, fiatalok az óvodásoktól a főiskolai hallgatókig. A program zárásaként különleges műsorral készülnek az Arany János iskola pedagógusai.
A Vörösmarty Színházban a fesztivál résztvevőit Cser-Palkovics András polgármester köszöntötte. Mint mondta a „Mert közös a világunk” mottó mindent elmond, azonban akkor járunk el helyesen, ha ehhez hozzátesszük, hogy „ne csak egy-egy napon, hanem a szürke hétköznapokon is kapja meg az Arany János Iskola annak a támogatásnak a legjavát, amit megérdemel. Az iskola ünnepi évben van, de még rejlik bennem hiányérzet és bízom abban, hogy közös erővel a következő hetekben ezt a hiányérzetet is leküzdhetjük. Szeretnénk, hogy a megfelelő infrastruktúrát ne csak az év egy napján a színházban, hanem a saját intézményükben is élvezhessék a gyerekek.”
Az iskola igazgatónője Bartyik Mihályné köszönetet mondott a színháznak, hogy idén is ott tarthatták a fesztivált, mely megtöltötte a nézőteret. Az est műsorvezetője Varga Livius zenész, életművész, a Quimby alapítója volt. A produkciók mindegyike szívet melengedtető műsor volt mind valamilyen fogyatékosággal élő embernek, mind pedig épnek legyen akár barna vagy fehér.




