-
Szavazás a fűnyírásról
A közösségi oldalakon évek óta nagyon változatos és széttartó reakciók, észrevételek vannak a városi fűnyírással kapcsolatban. Székesfehérvár Önkormányzata most szavazást indít, hogy tisztán látszódjon: mit szeretne az itt élők többsége! Szavazni csak itt, a város honlapján lehet 2026. június 28-án 20:00-ig!
2026.06.27. -
Áramszünet a Búrtelepen
Hálózatkarbantartás, illetve villanyoszlop cseréje miatt lesz áramszünet június 29-én a Búrtelepen, valamint az Almássy-telepen és a környező utcákban – adta ki az erről szóló közleményt az áramszolgáltató.
2026.06.26. -
Benelegszik nyáron a radiátor?
Amennyiben a távfűtéssel ellátott lakásokban a nyári hónapok során átmenetileg felmelegednek afűtőtestek, az nem a fűtési szezon idő előtti kezdetét jelenti nem is próbafűtést végez a szolgáltató.A jelenség oka általában az épület fűtési rendszerén végzett karbantartási vagy felújítási munka,amely során a rendszert leürítik, majd a munkálatok befejezése után újratöltik.
2026.06.26. -
Elmarad a meleg miatt a Vakációindító
A közönség és a munkatársak biztonsága érdekében, a szombat nulla órától életbe lépő harmadfokú hőségriasztásra és a várható rendkívüli hőségre való tekintettel a szombatra meghirdetett Vakációindító Szárazréten rendezvény elmarad.
2026.06.26.
Mentősöket keres az OMSZ - Fejér megyébe is várnak dolgozókat
Az elbocsátott adminisztratív dolgozók helyére sofőröket, ápolókat, orvosokat, mentőtiszteket vesz fel az Országos Mentőszolgálat. Főként az ország középső területén és a dunántúli megyékben várják a jelentkezőket. Győrfi Pál elmondása szerint az évek óta tartó létszámstop miatt az OMSZ csaknem ötven mentőkocsiját kellett leállítani személyzet hiányában, miközben a "nem sürgősségi" betegek sokszor várakozni kénytelenek elszállításukra. A jelentkezés feltételei az Országos Mentőszolgálat honlapján olvashatók.
2005.11.05. 08:11 |
Az elbocsátott adminisztratív dolgozók helyére sofőröket, ápolókat, orvosokat, mentőtiszteket vesz fel az Országos Mentőszolgálat. Főként az ország középső területén és a dunántúli megyékben várják a jelentkezőket.
Az Országos Mentőszolgálat (OMSZ) szervezeti átalakításánál csökkentették az adminisztratív dolgozók számát, a felszabadult státusokból több mint 200-at pedig most a "kivonulói" létszám feltöltésére fordítják - közölte Győrfi Pál kommunikációs vezető.
Győrfi Pál elmondása szerint az évek óta tartó létszámstop miatt az OMSZ csaknem ötven mentőkocsiját kellett leállítani személyzet hiányában, miközben a "nem sürgősségi" betegek sokszor várakozni kénytelenek elszállításukra. A probléma leginkább az ország középső területét, valamint a dunántúli megyéket érinti.
A mentőszolgálat az elkövetkezendő hetekben várja a mentőmunkát hivatásnak választó ápolók, gépkocsivezetők, sőt orvosok, mentőtisztek jelentkezését is. Győrfi Pál megfogalmazása szerint, ha mesés fizetést ugyan nem is, de valóban hasznos és szép feladatot, valamint viszonylag rugalmas munkaidő-beosztást garantálnak.
A jelentkezés feltételei az Országos Mentőszolgálat honlapján olvashatók.
Az Országos Mentőszolgálat (OMSZ) szervezeti átalakításánál csökkentették az adminisztratív dolgozók számát, a felszabadult státusokból több mint 200-at pedig most a "kivonulói" létszám feltöltésére fordítják - közölte Győrfi Pál kommunikációs vezető.
Győrfi Pál elmondása szerint az évek óta tartó létszámstop miatt az OMSZ csaknem ötven mentőkocsiját kellett leállítani személyzet hiányában, miközben a "nem sürgősségi" betegek sokszor várakozni kénytelenek elszállításukra. A probléma leginkább az ország középső területét, valamint a dunántúli megyéket érinti.
A mentőszolgálat az elkövetkezendő hetekben várja a mentőmunkát hivatásnak választó ápolók, gépkocsivezetők, sőt orvosok, mentőtisztek jelentkezését is. Győrfi Pál megfogalmazása szerint, ha mesés fizetést ugyan nem is, de valóban hasznos és szép feladatot, valamint viszonylag rugalmas munkaidő-beosztást garantálnak.
A jelentkezés feltételei az Országos Mentőszolgálat honlapján olvashatók.