Megváltozott munkaképességűeknek szervezett szakmai napot az Esélykör

A foglalkoztatás új kihívásai – megváltozott munkaképességű munkavállalók a XXI. században” címmel szakmai napot szervezett az EsélyKör a Viktória Rehabilitációs Központban. A nap folyamán a témával foglalkozó intézmények és a civil szektor képviselői elemezték a munkaerő-piaci helyzetet az érintettek és foglalkoztatók aktív együttműködésével.

2018.03.06. 11:34 |
Megváltozott munkaképességűeknek szervezett szakmai napot az Esélykör

A szakmai nap lehetőséget adott arra, hogy a résztvevők megismerjék a fogyatékossággal élők és megváltozott munkaképességűek mindennapjait és a munkavállalói helyzetüket befolyásoló tényezőket.

Ezen túlmenően segítséget nyújtottak a foglalkoztatók számára a megfelelő munkatárs megválasztásában, és bebizonyították, hogy a megfelelő munkakörülmények biztosításával és a kompetenciák feltérképezésével teljes értékű munkát végző munkavállalókat találhatunk ezekben a csoportokban is. A társadalmi integrációt, a szemléletformálást és az érzékenyítést középpontba helyező rendezvény a Látássérültek Regionális Közhasznú Egyesülete koordinálásában, és Székesfehérvár Önkormányzatának támogatásával valósult meg.Brájer Éva alpolgármester köszöntőjében kiemelte, hogy a 2018-as év valami új kezdetét is jelenti. Elmondta, hogy 2017-ben több alkalommal került sor a Viktóriában olyan rendezvényre, amely a fogyatékossággal foglalkozó fehérvári civil szervezetek összefogásával jött létre. Hozzátette, hogy sokkal hatékonyabb egy nagy ernyő alatt végezni a közös munkát, mint sok apró szervezetnek külön-külön munkálkodni.„Nagy örömmel fogadtuk azt az új lépést, hogy Esélykör néven fogtak össze a hátrányos helyzetűekért a fehérvári civil szervezetek. A város 2018-as költségvetésében külön soron jelent meg az Esélykör a hozzá rendelt támogatással, a tartalmat a civil szervezetek közösen dolgozták ki.” - mondta el Székesfehérvár alpolgármestere, aki hozzátette, hogy önkormányzati forrásból biztosítható az Esélykör rendezvényeinek, konferenciáinak vagy utcai érzékenyítő programjainak megszervezése. Szólt a város iskoláiban elindult érzékenyítő programokról is, amelyekhez jól tudnak majd csatlakozni az Esélykör foglalkozásai is.

A szakmai napon szó volt a fogyatékossággal élők foglalkoztatási lehetőségeiről, képzésekről, az esélyelemzésről, illetve a vállalkozóvá válás, a bedolgozás és a távmunka lehetőségeiről is.

Szokó Zsolt, a LARKE elnök arról beszélt, hogy szervezetük is része az EsélyKörnek, amely célul tűzte ki, hogy a foglalkoztatás érdekében helyzetbe hozza a megváltozott munkaképességűeket. Ez a hálózat felöleli a fogyatékossággal foglalkozó, teljes szervezeti kört Székesfehérváron, ide tartoznak többek között a látás-, hallás- és mozgássérültek és az autizmussal élők.

Fehérvári színes