-
Zárva lesznek a kiállítóhelyek
Az extrém kánikula miatt június 27-e, szombattól június 30-a, keddig a Szent István Király Múzeum minden kiállítóhelye zárva tart. Az első nyitási nap július 1-je, szerda. A TOTUS TUUS kiállításra június 30-ra, keddre meghirdetett garantált tárlatvezetés is elmarad. A SZIKM kéri a múzeumlátogatók megértését.
2026.06.26. -
Igazán nők!
Csütörtök este megérkezett Székesfehérvárra az egyik legkülönlegesebb nyárindító koncert. A Bartók Béla téren újra színpadra állt az Igazán Nők! – az a produkció, amely a budapesti sikerek után végre hazatért, hogy a fehérvári közönséggel együtt indítsa a nyarat.
2026.06.26. -
Virágálom és más...
Zsólyom Zsuzsa festőművész képeiből nyílt kiállítás a Krajczáros Art Galleryben. Az alkotó munkáit a természet, a Bükk és a színek varázsa inspirálták.
2026.06.26. -
Igazán nők!
A Bartók Béla tér adott otthont az Igazán Nők koncertnek. Az estén Fehér Adrienn, Jónás Andrea, és vendégeik Füredi Nikolett és Tunyogi Bernadett lépett fel, az Alba Regia Szimfonikus Zenekar kíséretében.
2026.06.26.
Megnyitották a "Szent István Király Vas megyében" című fotókiállítást az Öreghegyi Közösségi Házban
Szombaton délután tartották a "Szent István Király Vas megyében" című fotókiállítás megnyitóját az Öreghegyi Közösségi Házban. A Szent István Emlékév rendezvényeihez a Vasi Baráti Kör önkéntes munka felajánlásával, és az eseményekhez való részvétellel járult hozzá. A szombat délután megnyitott kiállításon az érdeklődők az Emlékévhez kapcsolódó fotókat, valamint éremgyűjteményt tekinthetnek meg.
2013.10.12. 17:44 |
Szombaton délután tartották a "Szent István Király Vas megyében" című fotókiállítás megnyitóját az Öreghegyi Közösségi Házban. A Szent István Emlékév rendezvényeihez a Vasi Baráti Kör önkéntes munka felajánlásával, és az eseményekhez való részvétellel járult hozzá. A szombat délután megnyitott kiállításon az érdeklődők az Emlékévhez kapcsolódó fotókat, valamint éremgyűjteményt tekinthetnek meg.

Dr. Cser-Palkovics András szerint mindent meg kell tenni Székesfehérvár történelmi múltjának és szellemiségének megőrzéséért.
A Vasi Baráti Kör elnöke szerint nincs olyan település Vas megyében, amelyben valamilyen módon ne jelenne meg Szent István királyunk szellemisége. „A Vasi Baráti Kör életében meg nem volt arra példa a múltban, hogy önállóan, saját akaratból és tematika szerint egy városi rangú kiállítást szervezzünk. A Szent István Emlékév okán Székesfehérvár igyekezett bemutatni a város történelmét, és ehhez a rendezvényhez szerettünk volna mi is bekapcsolódni. Ezért döntöttünk úgy, hogy elhozzuk Székesfehérvárra a szülőföldünk Szent István emlékéhez kötődő alkotásait” – mondta Kovács Lászlóné, a Vasiak Baráti Köre Egyesület elnöke.
Székesfehérvár polgármestere szerint minden egyes kezdeményezés kedvezően járul hozzá Székesfehérvár történelmének ápolásához. „Ez a kiállítás jól jelzi, hogy sikerült elérnünk azt a célunkat a Szent István Emlékévvel, hogy élőbbé tegyük Székesfehérvár történelmét. Mi, székesfehérváriak büszkén tekinthetünk vissza ennek városnak a történelmére, de ezt nehéz visszaadni a mának. Az épített örökségből ugyanis jórészt romok maradtak, így jóval nehezebb dolgunk van a szellemiség visszaadásával. Ez azonban nem csökkenti azt a felelősségünket, hogy ennek a történelmi városnak a szellemiségében próbáljunk várost építeni. Szerencsére a legszebb álmainkat is felülmúlta az Emlékév kapcsán a különböző civil szervezetek és intézmények szerepvállalása. Ezért azt gondolom, elsősorban Székesfehérvár városa tartozik köszönettel a civil szervezeteknek és az intézményeknek” – mondta ünnepi köszöntőjében Dr. Cser-Palkovics András.

Az Öreghegyi Közösségi Házban található kiállításon az érdeklődők Nervetti Károly és Nervettiné Fekete Lídia fotógyűjteményét, valamint Bors Géza helytörténet gyűjtő magángyűjteményét tekinthetik meg. A megnyitóünnepséget Bobory Zoltán költő előadása színesítette, aki saját verseit szavalta el. A megnyitón megjelent továbbá Dr. Kiss László alkotmánybíró, Östör Annamária Székesfehérvár egészségügyi- és sporttanácsnoka, illetve Keresztes István, Jánosháza polgármestere is.