-
Közműépítés - mindkét irányba lezárják a Budai út Várkörút és Távírda utca közötti szakaszát
A Közlekedési Iroda tájékoztatása szerint június 22-e, hétfő reggel 8 órától tervezetten július 26-ig közműépítési munkálatok miatt mindkét irányba lezárják az átmenő gépjárműforgalom elől a Budai út Várkörút és Távírda utca közötti szakaszát. Az útzár ideje alatt az autóbuszjáratok terelőútvonalon közlekednek. Kérik a közlekedők türelmét és megértését.
2026.06.18. -
Felsővárosi fogadóóra csütörtökön
Felsőváros önkormányzati képviselője csütörtökön 17 órától fogadóórát tart a Királykút Emlékházban. Földi Zoltán a 10. számú választókörzetben élőket 19 óráig várja a Mikszáth Kálmán utca 25. szám alatti épület emeletén található irodájában.
2026.06.17. -
Áramszünet karbantartás miatt
Az E.ON tájékoztatása szerint áramszünet lesz június 18-án az írók utcái környékén. Az áramszolgáltató az érintettek türelmét és megértését kéri a szolgáltatás kimaradása miatt!
2026.06.17. -
Június közepén kezdődik az Aszalvölgyi-árok felújítása
Székesfehérvár Önkormányzata saját forrásból valósítja meg az idei évben az Aszalvölgyi-árok felújítását mintegy 195 méter hosszban, amely Székesfehérvár egyik legnagyobb nyílt vízfolyása. A beruházás magában foglalja a Balatoni út alatti áteresz rekonstrukcióját is. A kivitelezés június közepén indul és – a közlekedés rendjét nem befolyásolva – várhatóan jövő februárban fejeződik majd be.
2026.06.17.
Megkezdődik az aszfaltozás a Budai út – Nagyszombati utca kereszteződésében
A multifunkcionális rendezvény- és sportcsarnok közúti kapcsolatainak kivitelezése során folyamatosan zajlik a Budai út – Nagyszombati utca kereszteződésének átalakítása.
A csomópontban az aszfalt kopóréteg építése miatt újabb forgalomkorlátozásokat vezetnek be, valamint három napon át nem lehet a Budai útról a Nagyszombati utcára, illetve a Nagyszombati utcáról a Budai útra kanyarodni.
Május 11-én, csütörtöktől május 13-ig, szombatig félpályás zárás történik, az aszfaltozási munkák előrehaladása szerinti oldalra terelve mindkét forgalmi irányt. A Poprádi utcától a kisfaludi lehajtóig a kihelyezett jelzéseknek megfelelően egy-egy sávon lehet majd haladni, a kanyarodó mozgások azonban tiltva lesznek! Az aszfaltozási munkálatok során a Budai út – Nagyszombati utca csatlakozását lezárják, a Nagyszombatiról a Budai útra és fordítva nem lehet majd közlekedni. A Budai úton a jelzőlámpa az aszfaltozás során folyamatosan sárga villogó üzemmódban lesz, a csomóponton csak egyenesen lehet áthaladni. Ez idő alatt a Jancsár utca felé közlekedő 22-es autóbuszjáratok nem állnak meg a Nagyszombati utca – Budai út megállóban.
Arra kérik a gépjárművezetőket, hogy fokozott figyelemmel és körültekintően közlekedjenek, és ha tehetik kerüljék el ezt a szakaszt. Mindenkinek azt javasolják, hogy az autópályáról érkezve a Székesfehérvár Dél elnevezésű lehajtót használják inkább.