-
Balesetszimuláció a Tóvárosi Iskolában
Hétfőn délelőtt a Magyar Vöröskereszt Fejér Vármegyei Szervezete a kéklámpás szervekkel közösen látványos balesetszimulációs gyakorlatot tartott a Tóvárosi Általános Iskola DÖK-napján. A gyakorlat követően a diákok a rendvédelmi és sürgősségi szervezetek által felállított állomásokon megismerkedhettek munkájukkal, hivatásukkal is.
2026.06.15. -
Őrizetben az adathalász csalópár
Több mint száz sértettet érintő online banki csalássorozat ügyében folytatott nyomozás eredményeként rendőrkézre került két 21 éves gyanúsított. A Fejér megyei rendőrök több hónapon át nyomoztak a duó ügyében, úgy tűnik, nemcsak csalás miatt, hanem kábítószer-kereskedelem miatt is felelniük kell a gyanúsítottaknak.
2026.06.12. -
Kizuhant az ötödikről
A József Attila Középiskolai Kollégium egyik diákja vasárnapról hétfőre virradó éjszaka zuhant ki az épületből. A gyermeket a mentők stabilizálták, jelenleg kórházban ápolják.
2026.06.08. -
A rendőrség eljárást indított az összedőlt székesfehérvári épület ügyében
A Székesfehérvári Rendőrkapitányság ismeretlen tettes ellen indított eljárást hétfőn, miután összeomlott egy bontás alatt lévő, négyemeletes ipari épület Székesfehérváron, amelynek romjai alól egy embert életveszélyes állapotban mentettek ki.
2026.06.01.
Megint tűz volt a Csalai Hulladéktelepen - megfékezték a lángokat
A Katasztrófavédelem munkatársai gyorsan a helyszínre érkeztek, a tűzoltók kontroll alá vonták a tüzet, jelenleg már az épület hűtése, az esetleges tűzfészkek semlegesítése zajlik. A létesítményben nagyságrendileg két hulladékszállító autónyi szelektív hulladék volt, ezek a szállítmányok is csak azért, mert az elmúlt napokban a szokásosnál jelentősebb mennyiségű szelektív hulladék érkezett a csalai központba.
Személyi sérülés szerencsére nem történt! Az okok kiderítése, az anyagi károk pontos felmérése csak később lehetséges.
Fontos rögzíteni, hogy a tűzeset a Depónia új, az elmúlt 3-4 év során átadott létesítményeit nem érintette.
Az Önkormányzat köszöni a Katasztrófavédelem és az önkéntes tűzoltóegységek újbóli helytállását, a Depónia kollégáinak pedig a lélekjelenlétet, a gyors intézkedést!