-
A bukósisak életet menthet!
Egy csütörtök délutáni, Tóvárosi lakónegyedben történt rolleres baleset kapcsán hívja fel a figyelmet a rendőrség a bukósisak fontosságára, mely életet menthet.
2026.06.26. -
Erdőre is átterjedt a tűz Mohánál
Aratás közben gyulladt ki a tarló június 24-én délután Moha határában. A tűz a búzatábla egy részére és a közeli erdő aljnövényzetére is átterjedt. Kertiszerszámokkal és vízsugárral is próbálták megfékezni a lángokat, melyek a szárazság miatt hamar terjedtek. A tartós csapadékhiány és az országot sújtó kánikula miatt június 25-től hazánk teljes területén tűzgyújtási tilalom lépett életbe.
2026.06.25. -
Rendőrkézen a hamisítók
A Fejér megyei rendőrök több helyszínen számolták fel egyszerre egy szervezett, hamis közokiratok előállítására szakosodott bűnbanda tevékenységét. Az eljárás tovább folyik annak feltárására, hogy kik rendelték meg a hamis okmányokat, hány esetben használták fel őket, illetve milyen további bűncselekményeket segíthettek elő.
2026.06.19. -
Taroltak a fehérváriak
A tűzoltósport három versenyszámában mérték össze ügyességüket és gyorsaságukat Fejér vármegye hivatásos tűzoltói június 18-án. A rendezvénynek a seregélyesi Eötvös József Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium sportpályája adott otthont.
2026.06.19.
Megint egy tucat ittas vezető és egy halott az utakon - heti baleseti összefoglaló
Tizennégy baleset, egy halott, tizenegy sérült, egy ittas okozó. Ez az elmúlt 168 óra rövid közlekedési mérlege. A november 26-ától december 3-áig terjedő időszakban jellemzően az út és látásviszonyokból adódó balesetek történtek. A tapasztalat szerint a járművezetők és az utasok könnyelműen legyintenek a biztonsági öv használatára, a kerékpárosok gyakran közlekednek a szükséges világítótestek felszerelése nélkül. Az egy ittas okozó mellett pontosan egy tucat ittas sofőr akadt fent a közúti ellenőrzések során. Három sofőr ittasságára az után derült fény, hogy anyagi káros balesetet okoztak…
Tizennégy baleset, egy halott, tizenegy sérült, egy ittas okozó. Ez az elmúlt 168 óra rövid közlekedési mérlege. A november 26-ától december 3-áig terjedő időszakban jellemzően az út és látásviszonyokból adódó balesetek történtek. A tapasztalat szerint a járművezetők és az utasok könnyelműen legyintenek a biztonsági öv használatára, a kerékpárosok gyakran közlekednek a szükséges világítótestek felszerelése nélkül. Az egy ittas okozó mellett pontosan egy tucat ittas sofőr akadt fent a közúti ellenőrzések során. Három sofőr ittasságára az után derült fény, hogy anyagi káros balesetet okoztak…
November 26-ától kezdődően eltelt egy hét alatt egy halálos kimenetelű, hat súlyos és hét könnyű személyi sérüléssel végződő közlekedési balesetnél helyszíneltek járőreink. Egy sofőr – aki Kulcs területén villanyoszlopnak ütközött – életét vesztette, heten súlyosan, kilencen könnyen sérültek. Három kerékpáros és három gyalogos sérült a héten, a kerékpárosok között egy ittasan vett részt a forgalomban. Haladása során személyautó elé kanyarodott.
Nem az útviszonyoknak megfelelő sebesség alkalmazása következtében történt megcsúszás miatt hat baleset következett be. A baleset során a járműveik fölött uralmukat vesztő sofőrök közül többen elhagyták az úttestet, vagy átsodródva szemből szabályosan érkezővel ütköztek. Egy kerékpáros gázoláson kívül, ahol bizonyíthatóan ittas volt a kerékpáros, további 12 sofőrnél színeződött el a velük szemben alkalmazott szonda. Hárman anyagi káros balesetet okoztak. Közöttük egy személy volt súlyosan ittas. Öt személyt közepesen ittasnak találtak, a többiek esetében szabálysértési értékhatárban maradt az érték, ők nyilatkozaton elismerték az elfogyasztott alkohol mennyiségét. Kevesen tudják, hogy egy korsó sör elfogyasztása után 2-3 órát illik várni mielőtt volán mögé ülnek. Két deci bor esetében is ennyi a várakozási idő. Két óra vonatkozik fél deciliter vermouth, likőr vagy koktél elfogyasztása esetére. Ugyanakkor 2, de inkább 3 órát kell várni fél dl. konyak, pálinka, hubertus, whisky, gin vagy rum után is. Az értékek egy kb. 70-80 kg súlyú felnőttre vonatkoznak, de fontos tudni, hogy a várakozási időt nagyban befolyásolja az utolsó étkezés ideje, mértéke, a testsúly, esetlegesen olyan betegség, amely hatással van a felszívódásra vagy a lebomlásra.
A legtöbb baleset -szám szerint hat- november 30-án, kedden következett be. A héten két balesetmentes napot -vasárnap, hétfő- regisztrált a rendőrség. A napszakonkénti bekövetkezéseket vizsgálva megállapítható, hogy a 14 balesetből 11 reggel hét és délután hat óra közötti időben történt. Hajnalban egy, este egy és éjjel szintén egy balesetet jeleztek Fejér megye közútjairól.
Tovább folytatódik az ellenőrzés a nagy kerékpárforgalommal bíró utakon, amely főként a kerékpárok biztonságtechnikai eszközökkel történő ellátottságára, a közlekedési szabályok betartására, valamint az iskolába, munkahelyre kerékpárral közlekedő gyermekek, illetve közlekedésben résztvevők felügyeletére terjed ki. Az ellenőrzés célja tudatosítani, hogy nem a büntetéstől való félelem miatt, hanem saját biztonságuk érdekében kell a megfelelő világítóberendezéseket felszerelni a kerékpárokra. A gépjárművek ellenőrzése során szintén kiemelt hangsúlyt kapnak a világítóberendezések és abroncsok állapota, valamint a passzív biztonságtechnikai eszközök megléte és alkalmazása.
Balesetmentes, jó közlekedést kíván a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság a megye útjain közlekedőknek!