-
A bukósisak életet menthet!
Egy csütörtök délutáni, Tóvárosi lakónegyedben történt rolleres baleset kapcsán hívja fel a figyelmet a rendőrség a bukósisak fontosságára, mely életet menthet.
2026.06.26. -
Erdőre is átterjedt a tűz Mohánál
Aratás közben gyulladt ki a tarló június 24-én délután Moha határában. A tűz a búzatábla egy részére és a közeli erdő aljnövényzetére is átterjedt. Kertiszerszámokkal és vízsugárral is próbálták megfékezni a lángokat, melyek a szárazság miatt hamar terjedtek. A tartós csapadékhiány és az országot sújtó kánikula miatt június 25-től hazánk teljes területén tűzgyújtási tilalom lépett életbe.
2026.06.25. -
Rendőrkézen a hamisítók
A Fejér megyei rendőrök több helyszínen számolták fel egyszerre egy szervezett, hamis közokiratok előállítására szakosodott bűnbanda tevékenységét. Az eljárás tovább folyik annak feltárására, hogy kik rendelték meg a hamis okmányokat, hány esetben használták fel őket, illetve milyen további bűncselekményeket segíthettek elő.
2026.06.19. -
Taroltak a fehérváriak
A tűzoltósport három versenyszámában mérték össze ügyességüket és gyorsaságukat Fejér vármegye hivatásos tűzoltói június 18-án. A rendezvénynek a seregélyesi Eötvös József Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium sportpályája adott otthont.
2026.06.19.
Még mindig sok ittas vezető a közutakon - heti baleseti összefoglaló
Öt súlyos és négy könnyű személyi sérüléssel végződő balesetben összesen tízen sérültek az elmúlt 168 órában Fejér megye közútjain. A november 19-től terjedő időszakban öt közlekedőt súlyos és ugyancsak öt személyt könnyű sérüléssel szállítottak kórházba, bekövetkezett balesetből kifolyólag. Bár a személyi sérüléssel végződő balesetek között mindössze egy esetben fordult elő az ittasság, mint a bekövetkezésért felelős mellék ok, azonban számtalan ittas sofőrt szűrtek ki ellenőrzéseik során a szolgálatot teljesítő járőrök, még mielőtt balesetet okoztak volna…
Öt súlyos és négy könnyű személyi sérüléssel végződő balesetben összesen tízen sérültek az elmúlt 168 órában Fejér megye közútjain. A november 19-től terjedő időszakban öt közlekedőt súlyos és ugyancsak öt személyt könnyű sérüléssel szállítottak kórházba, bekövetkezett balesetből kifolyólag. Bár a személyi sérüléssel végződő balesetek között mindössze egy esetben fordult elő az ittasság, mint a bekövetkezésért felelős mellék ok, azonban számtalan ittas sofőrt szűrtek ki ellenőrzéseik során a szolgálatot teljesítő járőrök, még mielőtt balesetet okoztak volna…
A 2004. november 19-től terjedő 168 órában egy balesetmentes napot regisztráltak a megye rendőrei. A kilenc sérüléssel végződő közlekedési baleset mellett, ezen a héten nem történt végzetes, halállal végződő tragédia Fejér megye területén. A balesetek bekövetkezéséért felelős okok között két esetben szerepel elalvás miatti útelhagyás, másik két esetben elsőbbségi jog megsértése és ugyancsak két esetben hátulról ütközés, amikor szabályosan balra kanyarodási szándék miatt lassító járműbe ütközött a mögötte haladó. Nem az időjárási és útviszonyoknak megfelelően vezette járművét egy sofőr Bakonycsernye területén szerdán délelőtt, és egy hirtelen fékezés miatt a lefagyott vízen megcsúszva árokba rohant. Két utasa sérült. Egy gyalogos, aki ráadásul még ittasnak is bizonyult, maga volt felelős az elszenvedett gázolásban, egy másik gyalogos elütésnél többek felelősségét állapította meg a vizsgálat.
Az ittasság, mint a bekövetkezésért felelős mellék ok az említett gyalogos elütésen kívül nem volt jelen a héten, azonban 15 olyan sofőrt emeltek ki a forgalomból, akik ittasnak bizonyultak az ellenőrzések alkalmával.
A balesetek a 07.00 órától 22.00 óráig terjedő időszakban következtek be. 07.00-12.00 óra közötti időszakban kettő, 12.00-18.00 óra között öt és 18.00-22.00 óra között szintén kettő.
Tovább folytatódik az ellenőrzés a nagy kerékpárforgalommal bíró utakon, amely főként a kerékpárok biztonságtechnikai eszközökkel történő ellátottságára, a közlekedési szabályok betartására, valamint az iskolába, munkahelyre kerékpárral közlekedő gyermekek, illetve közlekedésben résztvevők felügyeletére terjed ki. Az ellenőrzés célja tudatosítani, hogy nem a büntetéstől való félelem miatt, hanem saját biztonságuk érdekében kell a megfelelő világítóberendezéseket felszerelni a kerékpárokra. A gépjárművek ellenőrzése során szintén kiemelt hangsúlyt kapnak a világítóberendezések és abroncsok állapota, valamint a passzív biztonságtechnikai eszközök megléte és alkalmazása.