-
A Háry János koncertszerű előadásával zárult az augusztus 20-i nemzeti ünnep
A Háry János című Kodály Zoltán-daljáték koncertszerű előadásával zárultak az államalapítás ünnepének tiszteletére rendezett programok Székesfehérváron. Az Alba Regia Szimfonikus Zenekar, a közreműködő neves előadóművészek és városi kórusok tagjaiból álló összkar nagyszabású közös produkcióját telt házas közönség kísérte figyelemmel augusztus huszadikának estéjén a Zichy-színpadon.
2026.08.21. -
Kenyéráldás Szent István ünnepén
Augusztus 20-án, a magyar államalapítás ünnepén Spányi Antal megyés püspök Szent István tiszteletére celebrált ünnepi szentmisét a Szent Korona hiteles másolata és első uralkodónk fejereklyéjének jelenlétében a székesegyházban. A püspök a ceremónia végén megáldotta az új kenyeret, az élet szimbólumát, majd átadta azt dr. Cser-Palkovics András polgármesternek, rajta keresztül pedig minden székesfehérvárinak.
2026.08.20. -
Kenyérszentelés Kisfaludon
A kenyér az élet, a munka és az összetartozás jelképeként került a középpontba a kisfaludi ünnepségen. Szent István napján a közösség együtt emlékezett az államalapítóra, miközben az új kenyér megáldásával a hagyományok előtt is tisztelegtek.
2026.08.21. -
Kodály Zoltán: Háry János
Nemzeti ünnepünkön a Zichy liget nagyszínpadán mutatták be Kodály Zoltán: Háry János daljátékát. Az örökbecsű mű Szikora János rendezésében, koncertszerű előadásában, a szimfonikus zenekar közreműködésével került színre.
2026.08.21.
Maszkokat fel! Ûzzük el a telet! - Szombati családi foglalkozás a múzeumban
A Szent István Király Múzeum Mi a téMA? című program- sorozatának következő foglalkozása a telet elűző farsangi álarcok készítéséről szól. Szombaton minden kicsit és nagyot szeretettel vár a múzeum, a Művészetek Háza, A Szabadművelődés Háza és az Öreghegyi Közösségi Ház is, ahol a mostani szombat szintén a farsang és a Kultúrházak éjjel-nappal országos rendezvénysorozat jegyében telik.
2016.02.01. 13:10 |
A Szent István Király Múzeum Mi a téMA? című programsorozatának következő foglalkozása a telet elűző farsangi álarcok készítéséről fog szólni. Szombaton minden kicsit és nagyot szeretettel vár a múzeum, ugyanúgy, ahogy a Művészetek Háza, A Szabadművelődés Háza és az Öreghegyi Közösségi Ház is, ahol a mostani szombat szintén a farsang és a Kultúrházak éjjel-nappal országos rendezvénysorozat jegyében fog telni, érdekesebbnél érdekesebb programokkal.

Családoknak kínál hasznos és egyben érdekes programot szombatonként a Szent István Király Múzeum. A most már hagyományosnak mondható Mi a téMA? szombati családi foglalkozások mindig más-más téma köré épülnek. Az idei harmadik alkalom a farsang jegyében fog telni, hiszen áll a bál, s egy csomó maszkos alak riogatja majd a hétvégén a telet. Ebből a múzeum, s az oda látogatók sem maradhatnak ki. Télűző álarcokat készítenek, és még az is ki fog derülni, hogyan is kell tikverőzni!? Se gyerekeknek, se felnőtteknek nem kell búslakodniuk, csak felvenni a maszkokat, s mindjárt űzhető is el a tél! A foglalkozás – ahogy az eddigi szombatokon is – 10 órakor kezdődik a Szent István Király Múzeum Országzászló téri épületében.

Ezen a napon három másik fehérvári kulturális intézmény is programokkal készül, tekintettel a farsangra, valamint a Kultúrházak éjjel-nappal országos rendezvénysorozatra. 15.30 órától A Szabadművelődés Háza szervezésében Farsangi Maszkabál veszi kezdetét, ami maskarás felvonulással indul az Országalmától, 15 órától a Művészetek Házában DÍ-NOM DÁ-NOM zajlik,

Ezen kívül további érdekességként, 16.00 órától az Öreghegyi Közösségi Házban a Kórusok farsangját rendezik. A programok ingyenesek, mindenkit szeretettel várnak!