-
Harmadfokú hőségriasztás lesz!
Az országos tisztifőorvos meghosszabbította péntek éjfélig a másodfokú hőségriasztást. Június 27-től szombattól június 30-án, kedd éjfélig harmadfokú hőségriasztást lép életbe. Székesfehérváron működnek az ivókutak, emellett klimatizált helyiségek is várják a fehérváriakat a hőségben.
2026.06.23. -
Áramszünet lesz Feketehegy-Szárazréten
A hálózat karbantartása miatt lesz áramszünet június 25-én Feketehegy-Szárazréten – tájékoztatja a lakókat az E.ON.
2026.06.23. -
Felújítják a rendelőt
Július 1-jével kezdődik és várhatóan augusztus végéig tart a Széchenyi utca 10. szám alatti orvosi rendelő felújítása. A felújítás ideje alatt a három körzetet ellátó házi gyermekorvosok – változatlan rendelési időben – a Seregélyesi út 17. szám alatt fogadják a betegeket.
2026.06.23. -
Meghibásodott az MR-berendezés
A fehérvári kórház közösségi oldalán tájékoztatta a betegeket. Azt írták már dolgoznak a hiba elhárításán.
2026.06.22.
Másodfokú hőségriasztást rendeltek el hétfőn 0 órától
Ivókutak és lakossági vízvételre alkalmassá tett tűzcsapok segítenek a kánikula elviselésében
A város polgármestere mindenkit arra kér, hogy figyeljünk egymásra, kiemelten a környezetünkben élő idős emberekre, valamint vigyázzunk a háziállatainkra is. A részletes tájékoztató az alábbiakban olvasható:
„Tájékoztatom Székesfehérvár Megyei Jogú Város lakosságát, hogy az Országos Tisztifőorvos 2023. július 10-én (hétfő) 00.00 órától 2023. július 12-én (szerda) 24.00 óráig másodfokú hőségriasztást adott ki.
A hőhullám élettani hatásai: a hő stresszt, napszúrást és hőgutát okoz. Kérem a lakosságot, különösen a betegeket, a 0-14 éves korú gyermekeket és az idősebb korosztályt, hogy kerüljék a szabadban tartózkodást és dolgozást, illetve tartózkodjanak minél többet árnyékban vagy hűvös/klimatizált helyiségben a további információig.
A hőhullám hatásainak csökkentése érdekében az alábbi intézkedéseket tettük: egészségvédelmi ajánlások közzététele, villamos áramszolgáltatás és ivóvízellátás zavartalanságának biztosítása, közkutak működésének biztosítása Székesfehérvár területén.
A Székesfehérvár területén működő ivókutak, vízvételi lehetőségek a városi honlapon megtalálhatóak:
https://www.szekesfehervar.hu/ivokutak
Tűzcsapokra felszerelt ivásra alkalmas kiállások:
- Béke tér, Vasútállomás (autóbuszkijáratnál)
- Prohászka O. utca - Kaszap I. utca sarok
- Petőfi S. utca - Kossuth L. utca sarok
- Várkörút - Watthay utca sarok (Brunszvik óvodánál)
- Piac tér - Liszt F. utca sarok
A bárki által igénybe vehető klimatizált, illetőleg hűvös helyiségek:
- Alba Plaza (minden nap nyitva tartási időben, hétfő-kedd-szerda-csütörtök: 7.00-21.00, péntek-szombat 7.00-23.00, vasárnap 7.00-21.00)
- Autóbusz Pályaudvar váróterem,
- Fehér Palota (minden nap nyitva tartási időben, 6.00-22.00)
Felhívom a munkáltatókat, hogy a munkavállalók hőterhelésének csökkentése érdekében a szükséges intézkedéseket haladéktalanul tegyék meg.
Kérem, hogy az elrendelt intézkedéseken túl az ajánlásokat feltétlenül tartsák be egészségük védelme érdekében!
A várható változásokról a város honlapján (www.szekesfehervar.hu) keresztül haladéktalanul tájékoztatjuk a Tisztelt Lakosságot!
dr. Cser-Palkovics András
Székesfehérvár polgármestere"