-
Zárva lesznek a kiállítóhelyek
Az extrém kánikula miatt június 27-e, szombattól június 30-a, keddig a Szent István Király Múzeum minden kiállítóhelye zárva tart. Az első nyitási nap július 1-je, szerda. A TOTUS TUUS kiállításra június 30-ra, keddre meghirdetett garantált tárlatvezetés is elmarad. A SZIKM kéri a múzeumlátogatók megértését.
2026.06.26. -
Igazán nők!
Csütörtök este megérkezett Székesfehérvárra az egyik legkülönlegesebb nyárindító koncert. A Bartók Béla téren újra színpadra állt az Igazán Nők! – az a produkció, amely a budapesti sikerek után végre hazatért, hogy a fehérvári közönséggel együtt indítsa a nyarat.
2026.06.26. -
Virágálom és más...
Zsólyom Zsuzsa festőművész képeiből nyílt kiállítás a Krajczáros Art Galleryben. Az alkotó munkáit a természet, a Bükk és a színek varázsa inspirálták.
2026.06.26. -
Igazán nők!
A Bartók Béla tér adott otthont az Igazán Nők koncertnek. Az estén Fehér Adrienn, Jónás Andrea, és vendégeik Füredi Nikolett és Tunyogi Bernadett lépett fel, az Alba Regia Szimfonikus Zenekar kíséretében.
2026.06.26.
Mária kegyhelyek a Fehérvári egyházmegyében és Európában címmel nyílt kiállítás
Mária kegyhelyek a Fehérvári egyházmegyében és Európában címmel nyílt kiállítás a Szent István Művelődési Ház Szent László termében az intézmény által meghirdetett fotópályázatra beérkező alkotásokból. Az elismert fotóművészkből álló zsűri 104 alkotó műveiből válogathatott, akik közül díjat kapott a fehérvári Márkus Hilda is. A fehérvári kiállítás nem egyszeri alkalom, hiszen egyházmegyei vándorútra indul a fotóanyag, sőt a római Szent István Ház felajánlásának köszönhetően azt az Örök Városban is bemutathatják majd a fotókat.
2013.12.20. 12:01 |
Mária kegyhelyek a Fehérvári egyházmegyében és Európában címmel nyílt kiállítás a Szent István Művelődési Ház Szent László termében az intézmény által meghirdetett fotópályázatra beérkező alkotásokból. Az elismert fotóművészkből álló zsűri 104 alkotó műveiből válogathatott.
A Szent István Művelődési Ház igazgatója, Jakubek Tiborné elmondta, nagy örömükre szolgált, hogy ilyen sok alkotás érkezett a pályázatra, köztük a határon túli magyar területeken élő alkotóktól, többek között Erdélyből és Vajdaságból. A pályázatra 104 jelige alatt összesen 407 fotó érkezett, közülük a legjobbakat láthatják az érdeklődők a Szent László teremben megnyílt tárlaton.
A zsűriben olyan neves művészek kaptak helyet, mint Szelényi Károly fotóművész, Székesfehérvár Tiszteletbeli polgára, a Magyar Köztársasági Érdemrend Lovagkeresztje kitüntetés tulajdonosa, valamint Móser Zoltán Balogh Rudolf-díjas etnofotográfus, fotóművész és író. A zsűri tagja volt a Magyar Művészeti Akadémia Film- és Fotóművészeti Tagozatának tagja Hajdú D. András fotóművész, a 2011-es Sajtófotópályázat 1. díjasa is. A zsűri többek között díjazta a székesfehérvári Márkus Hilda, valamint Mohos Balázs és Nagy Zoltán alkotását is.
A tárlat megnyitóján Spányi Antal megyéspüspök arra hívta fel a figyelmet, hogy korunkban az emberek hajlamosak arra, hogy elrohanjanak a világ szépségei mellett, amiből örömet, lelki erőt meríthetnének. A megyéspüspök köszönetet mondott a szervezőknek és alkotóknak is, akik olyan pillanatokat tárnak a szemünk elé, amelyekből a lélek öröme sugárzik.
A fehérvári kiállítás nem egyszeri alkalom, hiszen egyházmegyei vándorútra indul a fotóanyag, sőt a római Szent István Ház felajánlásának köszönhetően azt az Örök Városban is bemutathatják majd a fotókat.



