-
Díjátadó az évadzárón
Társulati üléssel zárta idei évadát a Vörösmarty Színház. A hagyományokhoz hűen ennek keretében adták át „Az évad színésze”, „Az évad színésznője”, „Az évad nem művész állományú dolgozója” elismeréseket, valamint a Vörösmarty Gyűrűt-díjat is. Az idei évben Sarádi Zsolt, Ladányi Júlia és Németh Mariann „Mary” vehette át a társulat által adományozott díjakat.
2026.06.13. -
Deák Dénes pályázat
A székesfehérvári Deák Dénes Alapítvány kuratóriuma idén is meghirdette ösztöndíjpályázatát művészettörténészek, várostörténészek, néprajzkutatók, illetve e tudományterületek doktori iskoláinak hallgatói számára. A pályázatokat június 16-ig várják és augusztus 1-jéig bírálják el.
2026.06.13. -
Szimfonikus évadzáró
Elbúcsúzott a 2025-26-os évadtól az Alba Regia Szimfonikus Zenekar. Az évadzáró találkozónak a fehérvárcsurgói Károlyi kastély adott otthont.
2026.06.12. -
Totus Tuus - Teljesen a Tiéd
Totus Tuus - Teljesen a Tiéd címmel beszélgetéssorozat kezdődött a Szent István Király Múzeumban. Az első alkalommal a II. Szent János Pál pápa életéről szóló kiállítás apropójából találkozhattak az est vendégei.
2026.06.12.
Magyar szentek, boldogok és tiszteletreméltó személyek – kiállítás a Koronázó téren
A Kállai Nagy Kriszta grafikus kiadványokba készített illusztrációiból nyílt tárlaton Spányi Antal megyéspüspök mondott köszöntőt, majd Smohay András, a Székesfehérvári Egyházmegyei Múzeum igazgatója nyitotta meg a szabadtéri tárlatot.
Néhány percet szánjunk arra, hogy megnézzük a kiállítást, mely felemeli lelkünket!
Az Örvendj, magyar hon, jó anya című énekkel köszöntötte a megnyitó résztvevőit a Zsikó Zsuzsanna, Cserta Balázs és Varró János alkotta zenekar, majd Spányi Antal püspök arról beszélt, hogy az ember sorsa, amit Isten kijelölt számára az, hogy kiteljesítse önmagát és sorsát. „A kiteljesedett ember szent ember, aki megvalósítja Isten róla alkotott tervét. A Szent Istváni templom fölött a kiállításon bemutatott szentek alakja átöleli az egész történelmünket. A sor Szent Istvánnal kezdődik és Kaszap Istvánnal fejeződik be. Mindketten Székesfehérvárhoz kötődnek, de mindegyik szentünkről biztosan tudhatjuk, hogy eljöttek Szent Istvánhoz, itt jártak Székesfehérváron és megfordultak a szent király városában. Nagy öröm és megtiszteltetés, hogy a kiállítás eljutott Fehérvárra azokban a napokban, amikor a megújult székesegyház kapuinak megnyitását ünnepeljük, amikor emlékezünk Szent István király felajánlására. Teljesítse be küldetését a kiállítás, mely mellett oly sokan el fognak haladni és érintse meg az emberek szívét és lelkét.” - mondta Spányi Antal megyéspüspök.
„Ne féljetek szentté válni!”
Smohay András az Egyházmegyei Múzeum igazgatója nyitotta meg a tárlatot. Mint mondta méltó és igazságos, hogy azon a helyen, ahol az első magyarországi szentté avatás volt Szent István és Szent Imre sírjánál egy magyar szenteket bemutató kiállítás nyíljon meg. Kiemelte, hogy Kállai Nagy Kriszta grafikus nagyon jól, karakteresen ábrázolja a szenteket, közel hozva így alakjukat az emberekhez. „Nagyon sok jó ember él közöttünk és a szentek is jó emberek, de talán valamivel többek. Azzal, hogy ők nem magukat élték, hanem Krisztust és ez az, ami teszi szentté őket.” Smohay András köszönetet mondott Róth Péter alpolgármesternek, az Ars Sacra Alapítványnak és Igaz Krisztinának a Székesfehérvári Közösségi Központ szakmai vezetőjének.
A Barátok boltjában finom Szerencsi csokoládék is kaphatók, melyekről Kállai Nagy Kriszta ábrázolásai köszönnek vissza.