-
Zárva lesznek a kiállítóhelyek
Az extrém kánikula miatt június 27-e, szombattól június 30-a, keddig a Szent István Király Múzeum minden kiállítóhelye zárva tart. Az első nyitási nap július 1-je, szerda. A TOTUS TUUS kiállításra június 30-ra, keddre meghirdetett garantált tárlatvezetés is elmarad. A SZIKM kéri a múzeumlátogatók megértését.
2026.06.26. -
Igazán nők!
Csütörtök este megérkezett Székesfehérvárra az egyik legkülönlegesebb nyárindító koncert. A Bartók Béla téren újra színpadra állt az Igazán Nők! – az a produkció, amely a budapesti sikerek után végre hazatért, hogy a fehérvári közönséggel együtt indítsa a nyarat.
2026.06.26. -
Virágálom és más...
Zsólyom Zsuzsa festőművész képeiből nyílt kiállítás a Krajczáros Art Galleryben. Az alkotó munkáit a természet, a Bükk és a színek varázsa inspirálták.
2026.06.26. -
Igazán nők!
A Bartók Béla tér adott otthont az Igazán Nők koncertnek. Az estén Fehér Adrienn, Jónás Andrea, és vendégeik Füredi Nikolett és Tunyogi Bernadett lépett fel, az Alba Regia Szimfonikus Zenekar kíséretében.
2026.06.26.
Mag és Maghéj - családi nap a tóparton
2012.05.19. 15:09 |
Mag és Maghéj címmel családi napot tartottak szombaton A Szabadművelődés Házában és környékén. Kisgyermekeket és szüleiket várták az egész napos programra. Szakemberek adtak táplálási és nevelési tanácsokat, miközben a kicsik szórakoztató programokon vehettek részt.
A tavalyi Születés hete adta az ötletet a nap megszervezéséhez, ahol a gyerekek játékos foglalkozásokon, szüleik pedig neveléssel, lelki fejlődéssel és táplálkozással kapcsolatos szakmai előadásokon vehettek részt. A programot kisgyermekes anyukák kezdeményezték. Sok helyről sokféle információ eljut a kisgyermekes szülőkhöz, ezek azonban nem mindig hitelesek. A szervezők éppen ezért helyi szakembereket kértek fel az előadásokra.
A lelkes édesanyák ötletét a város önkormányzata és civilek is felkarolták, közösen dolgozták ki a családi nap tematikáját. Céljukat jól jelképezi a rendezvény neve: Mag és Maghéj - mondta Brájer Éva Székesfehérvár alpolgármestere. A Mag és Maghéj családi nap szervezői rajzpályázatot is hirdettek, melyre sok-sok gyermekalkotás érkezett. Ezeket A Szabadművelődés Házában kiállították és 20 alkotó könyvjutalomban is részesült az ünnepélyes megnyitó keretében.

