-
Zárva lesznek a kiállítóhelyek
Az extrém kánikula miatt június 27-e, szombattól június 30-a, keddig a Szent István Király Múzeum minden kiállítóhelye zárva tart. Az első nyitási nap július 1-je, szerda. A TOTUS TUUS kiállításra június 30-ra, keddre meghirdetett garantált tárlatvezetés is elmarad. A SZIKM kéri a múzeumlátogatók megértését.
2026.06.26. -
Igazán nők!
Csütörtök este megérkezett Székesfehérvárra az egyik legkülönlegesebb nyárindító koncert. A Bartók Béla téren újra színpadra állt az Igazán Nők! – az a produkció, amely a budapesti sikerek után végre hazatért, hogy a fehérvári közönséggel együtt indítsa a nyarat.
2026.06.26. -
Virágálom és más...
Zsólyom Zsuzsa festőművész képeiből nyílt kiállítás a Krajczáros Art Galleryben. Az alkotó munkáit a természet, a Bükk és a színek varázsa inspirálták.
2026.06.26. -
Igazán nők!
A Bartók Béla tér adott otthont az Igazán Nők koncertnek. Az estén Fehér Adrienn, Jónás Andrea, és vendégeik Füredi Nikolett és Tunyogi Bernadett lépett fel, az Alba Regia Szimfonikus Zenekar kíséretében.
2026.06.26.
Lezajlott a Szent László király vetélkedő első fordulója
Az Alba Regia Nyugdíjas Egyesület által meghirdetett „Szent László” szellemi vetélkedő elődöntőjének eredményét, valamint a döntőbe jutott csapatok további teendőit ismertették ma a Szolgáltatóházban rendezett programon. A vetélkedő nagyon jó hangulatú elődöntőjén 13, háromfős csapat vett részt, és adott számot tudásáról a Szent László király életéről. Az eredményhirdetésen részt vett dr. Csurgai Horváth József, a vetélkedő zsűrijének elnöke.
2014.06.06. 16:37 |
Az Alba Regia Nyugdíjas Egyesület által meghirdetett „Szent László” szellemi vetélkedő elődöntőjének eredményét, valamint a döntőbe jutott csapatok további teendőit ismertették ma a Szolgáltatóházban rendezett programon. A vetélkedő nagyon jó hangulatú elődöntőjén 13, háromfős csapat vett részt, és adott számot tudásáról a Szent László király életéről. Az eredményhirdetésen részt vett dr. Csurgai Horváth József, a vetélkedő zsűrijének elnöke.

Az Alba Regia Nyugdíjas Egyesület a tavalyi évben sikeresen megszervezett „Szent István és kora” vetélkedőt követően, idén egy újabb szellemi versenyt hirdetett tagsága körében. A vetélkedő nagyon jó hangulatú elődöntőjén 13, háromfős csapat vett részt, és adott számot tudásáról a Szent László király életéről, Ady és Nagyvárad kapcsolatáról, valamint a 2013-as Szent István emlékév székesfehérvári eseményeiről összeállított kérdésekre.
A totón a konkrét, és kiegészítő jellegű kérdésekre adott válaszokkal maximum 115 pontot lehetett elérni. A csapatok átlagosan 74 pontot (64,3 %-ot) értek el. A döntőbe jutott hat csapat átlagteljesítménye 89 pont (77,4%). A 13 csapat részvételét oklevéllel köszönte meg a zsűri elnöke, dr. Csurgai Horváth József.

A „Szent László” vetélkedő döntőjébe hat csapat jutott be. A Vízügyesek és az Öreghegyi Klub két-két csapata mellett a Postás és a Kisfaludi Klub egy-egy csapata verseng a dobogóra jutásért a szeptemberi döntőben. Bár jön a nyári szünet, a döntőbe jutottak „házi feladatot” is kaptak, hiszen Szent László életének egyes részeit kell - sorshúzás alapján - 5 – 5 percben feldolgozniuk, amihez bármilyen segédeszközt igénybe vehetnek.