-
TOTUS TUUS tárlatvezetések
A nyári időszakban négy alkalommal várják tárlatvezetéssel a TOTUS TUUS – Teljesen a tiéd című kiállításra érkezőket. A Szent István Király Múzeum Rendház épületében június 24-től, szerdánként 16 órakor indulnak a vezetések.
2026.06.23. -
Balett bérlet 2026 őszén is
Különleges történetekkel és koreográfiákkal várja a táncszínház szerelmeseit a Székesfehérvári Balett Színház 2026 második felében is. A négy előadásra érvényes őszi bérlet már elérhető a Vörösmarty Színház jegyirodájában. A szeptemberben induló előadássorozatra Székesfehérvár polgármestere az elsők között váltott bérletet kedden.
2026.06.23. -
Csipkenap a belvárosban
A csipkekészítés folyamatát ismerhették meg azok, akik ellátogattak az egyik belvárosi cukrászdához. A cél az volt, hogy minél többekkel megismertessék a mesterséget.
2026.06.23. -
Spányi Antalt ünnepelték
Pappá szentelésének 50. évfordulóját ünnepelte Spányi Antal megyéspüspök a Szent István Székesegyházban. A koncelebrált szentmise szónoka Bábel Balázs a Kalocsa-Kecskeméti Főegyházmegye érseke volt.
2026.06.22.
Lehet-e élni bor nélkül? - VII. Királyi Bor-lakoma fesztivál Székesfehérváron
Az égigérő fa című bábelőadással kezdődött a VII. Királyi Bor-Lakoma Bor- és Gasztronómiai Fesztivál Székesfehérváron. A program egyik leglátványosabb eleme a Borrendek felvonulása az ”égiek áldása” mellett derűs napsütésben történhetett. A Noé Hegyi Szent István Borlovagrend idén Csóbor Balázst sikeres próbatételét követően avatta borlovaggá. Szombaton is a tánc és muzsika mellett a főszerep a bor- és pálinka, gasztronómiai ínyencségek kóstolásáé lesz.
2009.06.27. 00:17 |
Az égigérő fa című bábelőadással kezdődött a kétnapos VII. Királyi Bor-Lakoma Bor- és Gasztronómiai Fesztivál Székesfehérváron. A program egyik leglátványosabb eleme a Borrendek felvonulása az ”égiek áldása” mellett derűs napsütésben történhetett. A Noé Hegyi Szent István Borlovagrend idén Csóbor Balázst sikeres próbatételét követően avatta borlovaggá. Szombaton is a tánc és muzsika mellett a főszerep a bor- és pálinka, gasztronómiai ínyencségek kóstolásáé lesz.
A kétnapos esemény hagyományosan a mintegy 15 borlovagrend Fő utcai felvonulásával kezdődött az Alte Kameraden Fúvószenekar kíséretében. Tihany, Esztergom, Kecskemét, Badacsony mellett érkeztek Szlovákiából is borlovagrendek.

A borfogyasztás kultúrájának ápolásának komoly szerepe van az ehhez hasonló rendezvényeknek, hiszen így a gasztronómia, mint a kultúra szerves része kellő figyelmet kap. – ezekkel a szavakkal nyitotta meg Bognár Zoltán nagymester a VII. Királyi Bor-Lakoma Bor- és Gasztronómiai Fesztivált. Idén is a térség mértékadó borászatát képviselő pincészetek nedűit kóstolhatják meg az érdeklődők.
Lehet-e élni bor nélkül? tette fel a költői kérdést Hamvas Béla, nyomán Vargha Tamás tanácsnok. A magyar bor nagy filozófusa szerint lehet, de nem érdemes. Ezt követően a tanácsnok a borászok munkáját méltatta: „Önök olyan csodát hoznak létre fáradságos munkával, ami mértékletesen fogyasztva nemcsak a test és a szív egészségét, hanem a lélek örömét is okozza.”
Spányi Antal megyéspüspök a borlovagrendek zászlós borainak megáldását megelőzően emlékeztetett arra, hogy a szőlővel és borral dolgozni sok munkát és fáradtságot jelent. A tisztességes emberi munkához azonban elengedhetetlen Isten áldása, melyeknek gyümölcse az ízletes bor nemesíti és erősíti az ember szívét – tette hozzá a megyéspüspök.

A pohárköszöntőket követően került sor a borlovag avatási ceremóniára. Az idei jelöltnek, Sóbor Balázsnak három bor közül, bekötött szemmel kellett felismernie a Noé Hegyi Szent István Borlovagrend Zengő Zászlósborát. Az agárdi okl. kertészmérnök, bortermelő család ifjú tagja sikeres vizsgát tett, így sor kerülhetett a borlovagságot jelképező talárban történő Fogadalomtételére.
Szombaton délelőtt bábelőadások várják a családokat, kora délutántól pedig vásári komédia, táncelőadás és koncert szerepel a Városház téri nagyszínpad programján. A rendezvény vasárnap az III. Székesfehérvári Nemzetiségi Nappal folytatódik, a pálinkafőzők, borászok és lacikonyhások, pedig akkor is maradnak a téren.

A borfogyasztás kultúrájának ápolásának komoly szerepe van az ehhez hasonló rendezvényeknek, hiszen így a gasztronómia, mint a kultúra szerves része kellő figyelmet kap. – ezekkel a szavakkal nyitotta meg Bognár Zoltán nagymester a VII. Királyi Bor-Lakoma Bor- és Gasztronómiai Fesztivált. Idén is a térség mértékadó borászatát képviselő pincészetek nedűit kóstolhatják meg az érdeklődők.
Lehet-e élni bor nélkül? tette fel a költői kérdést Hamvas Béla, nyomán Vargha Tamás tanácsnok. A magyar bor nagy filozófusa szerint lehet, de nem érdemes. Ezt követően a tanácsnok a borászok munkáját méltatta: „Önök olyan csodát hoznak létre fáradságos munkával, ami mértékletesen fogyasztva nemcsak a test és a szív egészségét, hanem a lélek örömét is okozza.”
Spányi Antal megyéspüspök a borlovagrendek zászlós borainak megáldását megelőzően emlékeztetett arra, hogy a szőlővel és borral dolgozni sok munkát és fáradtságot jelent. A tisztességes emberi munkához azonban elengedhetetlen Isten áldása, melyeknek gyümölcse az ízletes bor nemesíti és erősíti az ember szívét – tette hozzá a megyéspüspök.

A pohárköszöntőket követően került sor a borlovag avatási ceremóniára. Az idei jelöltnek, Sóbor Balázsnak három bor közül, bekötött szemmel kellett felismernie a Noé Hegyi Szent István Borlovagrend Zengő Zászlósborát. Az agárdi okl. kertészmérnök, bortermelő család ifjú tagja sikeres vizsgát tett, így sor kerülhetett a borlovagságot jelképező talárban történő Fogadalomtételére.
Szombaton délelőtt bábelőadások várják a családokat, kora délutántól pedig vásári komédia, táncelőadás és koncert szerepel a Városház téri nagyszínpad programján. A rendezvény vasárnap az III. Székesfehérvári Nemzetiségi Nappal folytatódik, a pálinkafőzők, borászok és lacikonyhások, pedig akkor is maradnak a téren.
