-
Rendhagyó történelemóra
Csütörtök délután az iskola egykori tanára, a Kodolányi János Egyetem tudományos rektorhelyettese, dr. Vizi László Tamás izgalmas előadását hallgathatták a Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakgimnázium diákjai és pedagógusai.
2026.02.20. -
Versünnep elődöntő február 21-én!
Rekordszámú fiatal jelentkezett az idei, 16. Fehérvári Versünnepre, amelynek elődöntőjét szombaton rendezik. A szervezők és a költemények fiatal előadói mindenkit várnak nézőként az irodalom, a versek közös ünnepére.
2026.02.20. -
Résnyi éden
A Szent István Művelődési Házban mutatták be Wilhelm Ottó új kötetét Résnyi éden címmel. A könyv fontos mérföldkő a szerző és az olvasó számára is.
2026.02.20. -
Csehov: Sirály
Csehov örökbecsű drámáját tűzte műsorra a székesfehérvári Vörösmarty Színház. A Sirály Zsótér Sándor rendezésében kerül színre.
2026.02.20.
Látványos megnyitó ünnepséggel vette kezdetét a X. Királyi Napok
Megkezdődött a X. Királyi Napok rendezvénysorozat. A néptánc fesztivál megnyitóját idén - az eső miatt rendhagyó módon - az ARÉV csarnokban rendezték meg. Az este során a tánccsoportok ízelítőt adtak népük művészetéből és kultúrájából, amit a nézők az egy hét folyamán közelebbről is megismerhetnek. Az este során a legnagyobb sikert az ausztrál őslakosokból álló tánccsoport aratta, akik harci díszben mutatkoztak a közönség előtt, a férfiaknak pedig a zöld kimonós kínai lányok tetszettek a legjobban a tapsokból ítélve (Tekintse meg képgalériánkat!)
A estet Székesfehérvár polgármestere, Warvasovszky Tihamér nyitotta meg. Beszédében hangsúlyozta, hogy a tudás és a tehetség összefonódását láthatjuk a népi örökséget ápoló táncosok műsorában. A polgármester reményét fejezte ki, hogy a hét többi rendezvényére már a Városház téren kerülhet sor.
A műsort az Alba Regia Táncegyüttes kezdhette, akik egy lakodalmi jelenetet mutattak be a hazai közönségnek: ezt óriási tapsviharral honoráltak az emberek. Õket a kevésbé látványos skótok követték, akik egy négyszögletes területen belül táncolnak csak hagyományosan, illetve egy balett elemekkel átszőtt produkciót mutattak be. Kiemelendő a sorból a kínai lányok produkciója, a koreográfia már modernebb időket idéz, a cél, hogy a tánc mozgalmas lépéseit összhangba hozzák a lányok szépségével. A bemutatkozások egész késő estig tartottak, de aki lemaradt az még a hét során számos alkalommal láthatja a táncosokat a Városház téren, illetve a Táncházban.