-
Zárva lesznek a kiállítóhelyek
Az extrém kánikula miatt június 27-e, szombattól június 30-a, keddig a Szent István Király Múzeum minden kiállítóhelye zárva tart. Az első nyitási nap július 1-je, szerda. A TOTUS TUUS kiállításra június 30-ra, keddre meghirdetett garantált tárlatvezetés is elmarad. A SZIKM kéri a múzeumlátogatók megértését.
2026.06.26. -
Igazán nők!
Csütörtök este megérkezett Székesfehérvárra az egyik legkülönlegesebb nyárindító koncert. A Bartók Béla téren újra színpadra állt az Igazán Nők! – az a produkció, amely a budapesti sikerek után végre hazatért, hogy a fehérvári közönséggel együtt indítsa a nyarat.
2026.06.26. -
Virágálom és más...
Zsólyom Zsuzsa festőművész képeiből nyílt kiállítás a Krajczáros Art Galleryben. Az alkotó munkáit a természet, a Bükk és a színek varázsa inspirálták.
2026.06.26. -
Igazán nők!
A Bartók Béla tér adott otthont az Igazán Nők koncertnek. Az estén Fehér Adrienn, Jónás Andrea, és vendégeik Füredi Nikolett és Tunyogi Bernadett lépett fel, az Alba Regia Szimfonikus Zenekar kíséretében.
2026.06.26.
Látványos demonstrációval kezdődött az Országos SM Nap Fehérváron
Fehérvár adott otthont az Országos SM Napnak, amelyre a Magyar SM Társaság több mint kétszáz sorstársat várt, hogy a gyógyíthatatlan neurológiai betegséggel, sclerosis multiplex kórral első kézből kapjanak orvosi információkat és tovább erősödjenek civil kapcsolataik. A Belvárosban látványos demonstrációval, színes léggömbök magasba engedésével kezdődött a program.
2014.09.20. 11:50 |
Székesfehérvár adott otthont az Országos SM Napnak, amelyre a Magyar SM Társaság több mint kétszáz sorstársat várt, hogy a gyógyíthatatlan neurológiai betegséggel, sclerosis multiplex kórral első kézből kapjanak orvosi információkat és tovább erősödjenek civil kapcsolataik. A Belvárosban látványos demonstrációval, színes léggömbök magasba engedésével kezdődött a program.
Sclerosis multiplexes betegek érkeztek az ország csaknem minden részéből szeptember 20-án Székesfehérvárra, hogy egyrészt első kézből, kapjanak információkat a neurológiai betegségük kezelése terén elért eredményekről, másrészt megtapasztalják azt a támogató közeget, amelyet egy összetartó sorstársközösséget nyújt. A határon túli magyar települések közül Nagyvárad és Magyarkanizsa is képviseltette magát az SM Napon.
A Belvárosban látványos demonstrációval, színes léggömbök magasba engedésével kezdődött a program reggel: a hagyomány szerint az SM betegek ezzel a gesztussal engedik el negatív gondolataikat, problémáikat, félelmeiket. A Magyar Király Hotelben az SM betegség kezelésében és rehabilitációjában jártas szakemberek közérthető formában, interaktív előadások keretében adtak át aktuális szakmai információkat a betegeknek, akik a mindennapok megkönnyítésében segítő módszerekkel is megismerkedhettek.
Az Országos SM Napot Östör Annamária egészségügyi tanácsnok nyitotta meg, aki megtiszteltetésnek nevezte, hogy Fehérvár adhat helyet a rendezvénynek. Kiemelte, hogy a diagnózis felállítását követő „hogyan tovább?” kérdésében nyújt fontos információkat a betegeknek az SM Nap, amely nemcsak arra alkalmas, hogy hasznos előadásokat hallhassanak a résztvevők, hanem arra is, hogy összekovácsolja a közösséget.


