"Látszódj!" - közlekedésbiztonsági program gyerekeknek

 Október 13-án a Munkácsy Mihály Általános Iskolában zajlott a „Látszódj” baleset-megelőzési program újabb állomása. A Henkel Magyarország az EU Európai Útbiztonsági Okiratának szellemében a Magyar Vöröskereszttel és az Országos Balesetmegelőzési Bizottsággal (OBB) együtt a gyermekek közlekedésbiztonságának javítására dolgozott ki programot, amellyel a gyermekek közúti baleseteinek visszaszorítását kívánja elősegíteni. A rendezvényen részt vett Warvasovszky Tihamér polgármester is, aki elmondta, hogy Székesfehérvár a második helyen áll Budapest után az 1000 főre jutó autók számát tekintve, így különösen fontos, hogy az iskolák közelében a gyalogátkelőknél rendőrök és polgárőrök segítik az iskolásokat az úton való átkelésben. 

2005.10.16. 10:20 |

 Október 13-án a Munkácsy Mihály Általános Iskolában zajlott a „Látszódj” baleset-megelőzési program újabb állomása. A Henkel Magyarország az EU Európai Útbiztonsági Okiratának szellemében a Magyar Vöröskereszttel és az Országos Balesetmegelőzési Bizottsággal (OBB) együtt a gyermekek közlekedésbiztonságának javítására dolgozott ki programot, amellyel a gyermekek közúti baleseteinek visszaszorítását kívánja elősegíteni. A rendezvényen részt vett Warvasovszky Tihamér polgármester is, aki elmondta, hogy Székesfehérvár a második helyen áll Budapest után az 1000 főre jutó autók számát tekintve, így különösen fontos, hogy az iskolák közelében a gyalogátkelőknél rendőrök és polgárőrök segítik az iskolásokat az úton való átkelésben. 

 Elmondása szerint igen fontos felhívni mind az autósok, mind a diákok figyelmét a baleset-megelőzésre. Székesfehérvár a második helyen áll Budapest után az 1000 főre jutó autók számát tekintve, 1000 főre 311 autó jut városunkban. A közlekedés biztonságának érdekében az iskolák közelében a gyalogátkelőknél rendőrök és polgárőrök segítik a kisiskolásokat az úton az átkelésben.  A „Látszódj” programhoz hasonlóan nemrégiben tartották a „Mobilitás” elnevezésű rendezvényt, több száz diák részvételével, ahol ajándék prízmákat osztottak szét, ezzel is felhívva a figyelmet a láthatóság fontosságára.  Barkóczi József a Székesfehérvári Rendőrfőkapitányság Alezredese megdöbbentő adatokat mutatott be a 2004 és 2005 év statisztikái alapján. Az előző évhez képest a halálos esetek száma nem változott, azonban a súlyos sérülések 17-ről 19-re növekedett, a könnyű sérülések viszont 43-ról 40-re csökkent az idei évre. A balesetek okai elsősorban az elsőbbségi jog figyelmen kívül hagyása, a gyalogosok vigyázatlan, hirtelen lelépése és a hirtelen, kiszámíthatatlan irányváltoztatás. A gyermekek, mint utasok is gyakran esnek áldozatul különböző baleseteknek. Az elmúlt évben a halálos balesetek száma 2 volt, míg idén 3-ra növekedett. A súlyos sérülések 10-ről 13-ra nőtt és a könnyebb sérülések 22-ről 11-re csökkent. A diákok oktatására 15 évvel ezelőtt kezdődött a 7 próba elnevezésű közlekedési verseny, amit minden évben megrendeznek, 2500-3000 diák részvételével. Valamint a Közlekedési Gyermeknap is ezt a célt szolgálja. Ezt a programot az iskola vége előtti hónapban szokták tartani, 1500 fős részvéttel.

 

 

Kék hírek

  1. Rendőrkézen a hamisítók

    A Fejér megyei rendőrök több helyszínen számolták fel egyszerre egy szervezett, hamis közokiratok előállítására szakosodott bűnbanda tevékenységét. Az eljárás tovább folyik annak feltárására, hogy kik rendelték meg a hamis okmányokat, hány esetben használták fel őket, illetve milyen további bűncselekményeket segíthettek elő.

    2026.06.19.
  2. Taroltak a fehérváriak

    A tűzoltósport három versenyszámában mérték össze ügyességüket és gyorsaságukat Fejér vármegye hivatásos tűzoltói június 18-án. A rendezvénynek a seregélyesi Eötvös József Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium sportpályája adott otthont.

    2026.06.19.
  3. Mentők napja

    Mentőszolgálat Közép-Dunántúli Regionális Mentőszervezete. A Szent György Kórház auditóriumában szervezett rendezvényen számos bajtárs kapott elismerést kitartó és odaadó szolgálatért, a megjelenteket pedig dr. Jászkuti Ákos Péter regionális igazgató, dr. Fajta György Ádám ügyeleti igazgató és Mészáros Attila alpolgármester köszöntötte.

    2026.06.18.
  4. Balesetszimuláció a Tóvárosi Iskolában

    Hétfőn délelőtt a Magyar Vöröskereszt Fejér Vármegyei Szervezete a kéklámpás szervekkel közösen látványos balesetszimulációs gyakorlatot tartott a Tóvárosi Általános Iskola DÖK-napján. A gyakorlat követően a diákok a rendvédelmi és sürgősségi szervezetek által felállított állomásokon megismerkedhettek munkájukkal, hivatásukkal is.

    2026.06.15.