-
Izgalmas találkozások a könyvtárban
Két izgalmas találkozás részesei lehetnek a könyvtárlátogatók Székesfehérváron. December 6-án, szombaton Bősze Ádám zenetörténész érkezik az Olvasóterembe és mutatja be a Mozart bikiniben című könyvét, majd december 10-én, szerdán Endrei Judit Kazinczy-díjas televíziós bemondó lesz az intézmény vendége. A belépés mindkét programra ingyenes.
2025.12.05. -
Vox Mirabilis karácsony
Veni Emmanuell! címmel a Vox Mirabilis Kamarakórus 2025/26. Hangversenybérleténekkarácsonyváró koncertje kerül sor december 13-án, szombaton, 19 órától a Jézus Szíve templomban. Az együttes vendége a Cantilena Malta Ensemble együttes, Málta egyik legkeresetteb kórusa lesz.
2025.12.05. -
Koncert a jótékonyság jegyében
Hóangyal GondosKODO elnevezéssel idén is szervez jótékonysági koncertet a Kodolányi János Egyetem és a Szegényeket Támogató Alapítvány. Az december 11-i előadásból befolyt összeget az Alba Bástya Család- és Gyermekjóléti Központ gondozásában élő, hátrányos helyzetű családok kapják.
2025.12.04. -
Új Partitúra
Kivételes adventi koncerttel folytatódott a Partitúra hangversenybérlet sorozat. Sugár Nátán dirigálásával Mozart operáival ismerkedhettek meg a fehérvári fiatalok.
2025.12.03.
Megtelt a Királykút Emlékház Sudár Annamária és Török Máté közös estjén
Sudár Annamária és Török Máté feladatuknak tartják, hogy ismét felhangosítsák a régi korokban eredendően is élőszóban közvetített költészetet.
„Az olvasás a legkreatívabb tevékenység. Amikor olvasunk valamit, - akár verset vagy prózát - azt újra kell teremtenünk. Eszembe jut a bibliai idézet: a hit hallomásból ered.” - emelte ki Dr. Bakonyi István, az est házigazdája, aki hozzátette: az est vendégei valamennyi előadásán a költészet, az irodalom lényegéről esik szó.”
„Ebben a műsorban azt próbáljuk megmutatni, hogy mennyire színesek azok a versek, amelyek körbevesznek bennünket, amelyeket megírtak klasszikusaink vagy kortársaink. Egy kicsit olyan ez, mint amikor a gyermekeinknek mesét mesélünk és valamiféle álomvilág jelenítődik meg. Miként tudunk felnőttként visszatérni ehhez, a már elfeledett fantáziavilághoz? A költők ebben éltek, olyan látásmódot képviseltek, amelyet laikusként vagy a rohanó időben nagyon kevésszer tapasztalunk meg." - tette hozzá Török Máté.
