-
Színház kadétoknak
A Tizenkét dühös ember című produkció zártkörű díszelőadását tartották csütörtökön a Vörösmarty Színházban. Az előadással honvéd kadétok és honvédelem tantárgyat tanuló diákok részére nyújtottak színházi élményt. Az előadás előtt Szikora János színházigazgató úgy fogalmazott, hogy az emberből kiirthatatlan az igazság iránti őszinte ösztön és ezen a mély ősi ösztönön alapul ez a nagyszerű dráma is.
2024.11.14. -
„WTF is LOVE?”
„WTF is LOVE?” – ez a címe a Prospero Színkör új előadásának, amelyet november 15-én pénteken 19 órától mutatnak be a V54 Színház és Kultúrtérben.
2024.11.14. -
Csak még egyszer előre
Burján Zsigmond Csak még egyszer előre című filmjét nézhették meg az érdeklődők a Szent István Hitoktatási és Művelődési Házban. A film az első világháborús fehérvári hősöknek állít emléket.
2024.11.13. -
Közéleti és Kulturális Szalon
Bakonyi István irodalomtörténész és Németh Gyula háziorvos vendégeskedett a Zsolt utcai Közösségi Házban. A hangulatos múltidéző esten Nagy Judit moderálásával folytatódott a beszélgetés sorozat.
2024.11.12.
Lángokban az ország - konferencia Székesfehérvár bombázásáról a múzeumban
Szatmári András százados a MH Hadtörténeti Intézet és Múzeum munkatársának előadása ezzel a fotóval kezdődött. "Láthatunk rajta több páncélost, illetve a pusztításnak valamilyen mértékét, a Szentháromság szobor ami itt látható, az már nem létezik a háború miatt." Ezzel a megrázó képpel és az akkori háborús körülmények tisztázásával kezdődött a Székesfehérvár 1944-es bombázásának évfordulójára életre hívott tudományos konferencia.
A Hadtörténeti Intézet és Múzeum munkatársai Szatmári András és Hatala András századosok Aknák, gránátok, bombák, rombolás földről és levegőből címmel tartották meg előadásukat. Ez az összeállítás az akkor használt nehéz fegyverzettel ismertette meg a közönséget.
Pokrovenszki Krisztián a Szent István Király Múzeum főigazgatója hangsúlyozta, a két intézmény együttműködése már elég régre nyúlik vissza és már több tudományos tevékenység és konferencia is kötődik a két intézményhez.
A Lángokban az ország című konferencián Kiss Henrietta személyes dokumentumok tükrében mutatta be, milyen volt az élet a budai Várban az 1944–45. évi ostrom idején. Kovács József Dénes pedig „Acél- és tűzeső Debrecenben” címmel a Cívisváros 1944. június 2-i bombázásáról szóló, majd Németh Ildikó A soproni Tiszti Leánynevelő Intézet sorsa a második világháború alatt – Egy bombázás következménye című előadásával zárult a tudományos konferencia.