-
Diákmunka a hivatalban
Nyári diákmunkára várja a fiatalok jelentkezését a Polgármesteri Hivatal Székesfehérváron. A foglalkoztatás két turnusban, július és augusztus hónapban lesz napi hat órában. Fizikai munkát, eszköz- és bútormozgatást kell végezni. Jelentkezni kizárólag elektronikus formában lehet – olvasható ebben a felhívásban.
2026.06.25. -
Segítség az igazolványcseréhez
A Székesfehérvár Önkormányzata által fenntartott szociális intézmények együttműködve a Fejér Vármegyei Kormányhivatallal hathatós segítséget nyújtanak a régi típusú személyi igazolványok cseréjében. Mint ismert, augusztus 3-tól a bordó, kis könyvformátumú igazolványok érvényüket vesztik!
2026.06.24. -
Áramszünet lesz több helyszínen is
Villanyoszlopcsere, illetve hálózatépítés miatt lesz áramszünet június 26-án a Nefelejcs utca környékén, illetve Feketehegy-Szárazréten – tájékoztatott az áramszolgáltató.
2026.06.24. -
Meghosszabbított nyitvatartással várja a fürdőzőket a Városi Strand
Az országos tisztifőorvos június 26-a, péntek éjfélig meghosszabbította a másodfokú hőségriasztást. Június 27-e, szombat nulla órától kedd éjfélig pedig harmadfokú hőségriadót rendelt el. A hőségriasztás időtartama alatt a strand egy órával tovább, vagyis este 20 óráig várja vendégeit. A csúszdák üzemideje változatlan marad, minden nap 9 és 18 óra között használhatók.
2026.06.24.
Lakossági tájékoztató a szerdán meghirdetett veszélyhelyzethez kapcsolódóan
Ehhez kapcsolódóan az alábbi óvintézkedések történnek Székesfehérváron:
- Levélben utasítottam valamennyi, önkormányzati fenntartásban működő és rendezvények tartására alkalmas intézmény, valamint cég vezetőjét arról, hogy tilos 100 főnél nagyobb beltéri és 500 főnél nagyobb kültéri rendezvényeket szervezniük, vagy ilyen programoknak helyet adniuk.
- A fenti intézkedés valamennyi kulturális és sportlétesítményre vonatkozóan bevezetésre kerül.
- Bezárjuk a Csitáry G. Emil Uszodát és a Köfém Uszodát. A városi uszodában a szokásos éves karbantartási munkákat végzi el a következő időszakban a Városgondnokság.
- A Nyitott tornatermek programsorozatot átmenetileg szüneteltetjük.
- A városi diákolimpia hátralévő versenyeit elhalasztottuk.
- Az Atlantisz Program keretében jövő hétre meghirdetett diákelőadásokat – ahogy az összes nagyszínpadi előadást a Vörösmarty Színházban – lemondjuk.
- Az operatív törzs, valamint a kormány döntése alapján egyelőre nem lép életbe iskolát, óvodát, bölcsődét érintő korlátozás.
- A Városgondnokságon belül létrehozunk egy ügyeleti csoportot (15 fővel és 2 gépjárművel) a városüzemeltetés területén esetlegesen felmerülő és gyors intézkedést igénylő feladatok ellátására.
Kérem a fehérváriakat, hogy
- tegyenek meg mindent a megelőzés érdekében, és továbbra is tartsák be a higiéniai javaslatokat.
- tartsák be a kórházban és a szociális intézményekben bevezetett látogatási tilalmat.
- tartsák és ismerőseik körében is tartassák be az utazásokra javasolt korlátozásokat, és ha lehet, halasszák el minden külföldi utazásukat.
- éljenek a lehetőséggel, és lejáró személyi okirataikat csak a veszélyhelyzet visszavonása után újítsák meg.
Székesfehérvár Önkormányzata folyamatosan kapcsolatban áll a koronavírus elleni védekezésben résztvevő szervekkel, hatóságokkal. Minden általunk ismert és hiteles információt megosztunk a fehérváriakkal. A Közgyűlés által elfogadott költségvetésben meghatározott tartalék alapján a védekezéshez szükséges források rendelkezésre állnak.
A keddi lakossági tájékoztatóban leírt, és a fentiekben nem érintett intézkedéseket továbbra is fenntartom. A város honlapján folyamatosan frissülő tájékoztatást adunk. Kérjük, kövessék figyelemmel!
Tegyünk meg mindent biztonságunk és egészségünk védelme érdekében, próbáljuk közösen megelőzni a koronavírus elterjedését!
dr. Cser-Palkovics András
polgármester