-
Tiszán innen, Dunán túl
A Szent István Hitoktatási és Művelődési Házban tartják március 19-én a „Tiszán innen, Dunán túl" Országos Népdaléneklési Minősítő Versenyének vármegyei döntőjét, amelyre szeretettel várják a magyar népzene és az ifjú tehetségek iránt érdeklődőket.
2026.03.17. -
Író-olvasó találkozó Czakó Zsófival
A háromkötetes írónő, Czakó Zsófi lesz a Könyvek Boltja következő vendége március 18-án. A Nagypénteken nem illik kertészkedni, a Szívhang és a frissen megjelent Távoli rokonok regények szerzőjét Schneider Beáta kérdezi majd szerdán 17.30 órától. Minden érdeklődőt szeretettel várnak!
2026.03.17. -
100 hegedűs koncert
"100 hegedűs" címmel újra megrendezték a Hermann László Zeneművészeti Szakgimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola vonós tanszakának koncertjét. A fiatalok négy év után léphettek fel, bemutatva tehetségüket.
2026.03.17. -
A sokszínűség harmóniája
Kodály Zoltán Általános Iskola, Gimnázium és Aalapfokú Művészeti Iskola adott otthont a III. Fejér Vármegyei Művészeti Iskolák Vándortalálkozójának.
2026.03.17.
Kultúrházak éjjel-nappal - fehérvári programok az SZKKK-ban
Pénteken kora este a PetőfiTube eseményére várják a közönséget az SZKKK Fürdő sori épületében: a fiatalok számára meghirdetett művészeti találkozóra 10−35 éves korig bármilyen művészeti ágban jelentkezhettek az érdeklődők, hogy valamilyen formában bemutassák Petőfi Sándor emlékét. A program résztvevői hallhatják a Waiting Room és a Szinopszis zenekart, élvezhetik A helység kalapácsa című komikus eposz alapján összeállított, rögtönzésekkel is kiegészített előadást, és láthatnak egy tűztáncos bemutatót is. Az aulában felállított 3D installációs elemek segítségével készülhetnek szelfik Petőfivel, a Petőfi kávéházban pedig a kort idéző ételeket, italokat kóstolhat a közönség.
A ház nyitvatartási idejében megtekinthető az idén 65 éves Székesfehérvári Fotóklub jubileumi kiállítása, valamint a székesfehérvári divattervező, Tessényi Dóra JövőKÉPP című kiállítása is.
A Székesfehérvári Közösségi és Kulturális Központ által működtetett Barátság mozi műsorát is érdemes végignézni, pénteken és szombaton is izgalmas, érdekes filmeket vetítenek, vasárnap pedig a Prospero Színkör előadását tekinthetik meg az érdeklődők. Ingmar Bergmann Őszi szonáta című darabja 19 órakor kezdődik, jegyek az előadás előtt a helyszínen kaphatók.
SZEPTEMBER 23., PÉNTEK
PetőfiTube – Fiatalok Művészeti Találkozója
18.15 Waiting Room koncert
19.00 A helység kalapácsa – rögtönzések, szövegek kórusra, ritmusra
19.15 Szinopszis zenekar koncert
19.35 Hestia Tűztánc – tűzzsonglőrök
17.30–20.00
Petőfi kávéház korabeli ételekkel és italokkal, amelyek egykor a költő kedvencei is voltak
Szelfizz Petőfivel! – 3D installációs elemek a ház aulájában
Petőfi a vásznon – vetítés a költő alakját, életét idéző képekből
Barátság mozi (III. Béla király tér 1.)
A Székesfehérvári Közösségi és Kulturális Központ által működtetett művészmozi kínálata:
18.00 Exhibition on Screen: A félreismert Raffello
20.00 Minden jót, Leo Grande
SZEPTEMBER 24., SZOMBAT
Barátság mozi (III. Béla király tér 1.)
16.00 Hamupipőke három kívánsága
18.00 Nyugati nyaralás
20.00 Bazi nagy francia lagzik 3.
SZEPTEMBER 25., VASÁRNAP
19.00 Őszi szonáta – a Prospero Színkör előadása, belépőjegy: 1500 Ft