-
Az 1988-as Szent István Évről
Vajon mi a közös a Nemzeti Emlékhely harangjai, a Városi Képtár és Kókai Rezső Szent István király című oratóriumában? Székesfehérvár jó válasz, de még pontosabb, ha hozzá tesszük: 1988. A város méltóságteljes megemlékezéseinek sorában fontos helyet foglal el a Szent István Év, amelynek ünnepi eseményei az államalapító szent király útmutatásának megidézésével ismét ráébresztették a fehérváriakat arra, milyen erő van a lokálpatriotizmusban.
2026.02.13. -
Vers a parton február 16-án
Újabb állomásához érkezik a Vers a parton című szépirodalmi programsorozat Kozáry Ferenc színművésszel. A február 16-án, hétfőn 18.00 órakor kezdődő eseményen a remény áll a középpontban. A belépés ingyenes, de regisztrációhoz kötött.
2026.02.13. -
A javítóintézet krónikája
A Prohászka templom közösségi terében mutatták be a fehérvári javítóintézet történetéről szóló kötetet. A visszatekintés fél évszázad történetét öleli fel.
2026.02.13. -
Újraindul a Partitúra
Visszatér a Partitúra sorozat, ezúttal online lesznek elérhetőek az új részek, az első már vasárnaptól - jelentették be Kápolnásnyéken. A hatodik évad a határontúli városokra fókuszál és a geopolitikai helyzet miatt egy Kápolnásnyéken rögzített kárpátaljai adás invitálja kulturális körutazásra a nézőket.
2026.02.13.
Különös tárgyak nyomába eredhetnek a gyerekek a Múzeumdetektív táborban
Tizenkettő és tizennégy év közötti gyerekeknek hirdet tábort a Szent István Király Múzeum augusztus 1-től augusztus 5-ig. A Múzeumdetektív táborban a gyerekek múzeumi rejtélyek, különös tárgyak, szokások és múzeumi szakmák nyomában járhatnak és közben azzal is megismerkednek, hogy akik itt dolgoznak, hogyan és miért is csinálják pontosan azt, amit csinálnak.
2016.07.14. 07:54 |
Tizenkettő és tizennégy év közötti gyerekeknek hirdet tábort a Szent István Király Múzeum augusztus 1-től augusztus 5-ig. A Múzeumdetektív táborban a gyerekek múzeumi rejtélyek, különös tárgyak, szokások és múzeumi szakmák nyomában járhatnak és közben azzal is megismerkednek, hogy akik itt dolgoznak, hogyan és miért is csinálják pontosan azt, amit csinálnak.

Múzeumi rejtélyek, különös tárgyak, szokások és múzeumi szakmák nyomában fognak járni egy hétig járni a Múzeumdetektív táboros gyerekek és közben azzal is megismerkednek, hogy akik itt dolgoznak, hogyan és miért is csinálják pontosan azt, amit csinálnak. A táborban azt is bebizonyítják, hogy a múzeum nem az a poros, unalmas és barátságtalan hely, aminek a gyerekek gondolják. A foglalkozássorozat augusztus 1-től zajlik a Szent István Király Múzeum Országzászló téri épületében, a program minimum 8 fő jelentkezése esetén valósul meg. Jelentkezni Paréj Gabriellánál lehet a +36 70 338 61 69 vagy parej.gabriella@szikm.hu címen július 25-ig.