-
Oklevélátadó ünnepség
Oklevélátadó ünnepséget rendeztek pénteken délután a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikumban. Az iskola életében kiemelten fontos eseményen a 2025/2026-os tanévben végzett egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és vízügyi ágazati szakembereket köszöntötték. Székesfehérvár közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és kívánt sok sikert a végzősök további pályafutásához.
2026.06.27. -
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Közös Szent István Napi ünnepséget tartott Székesfehérvár és Fejér megye Önkormányzata
Székesfehérvár Megyei Jogú Város és Fejér megye Önkormányzata pénteken délután hagyományosan közösen emlékezett meg Államalapító Szent István Királyunk ünnepéről. A Szent István szobornál tartott ünnepség után a résztvevők koszorúkat és virágot helyeztek el a Nemzeti Emlékhelyen, első királyunk szarkofágjánál. Ünnepi beszédet mondott Warvasovszky Tihamér Székesfehérvár polgármestere, országgyűlési képviselő és Gombaszöginé dr. Balogh Ibolya a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke.
Az ünnepséget a történelmi zászlók behozatala nyitotta, amit a díszőrség hozott zenés kísérettel. Az ünnepségen a Tilinkó Együttes, Keller János és Matus György színművész működött közre.A koszorúzás után a Szent István mauzóleumban virágot helyeztek el Szent István szarkofágjánál.
Ünnepi beszédében Gombaszöginé dr. Balogh Ibolya a megyerendszer jelentőségérel és történelmi időtállóságára hívta fel a figyelmet. "Minden megyének más arcéle van, másként él egy Fejér megyei polgár, mint egy Békés megyei, ezeket a hagyományokat nem hagyhatja figyelmen kívül a politika" - hangsúlyozta.

Székesfehérvár polgármestere a közös ünneplés és a hagyományok fontosságára hívta fel a figyelmet. "Hagyományaink nélkül gyökértelenek lennék a világban, Szent István példája segít minket abban ,hogy minden magyarnak legyen hite a jövőben" - emelte ki Warvasovszky Tihamér. Az ünnepi beszédeket követően elsőként a megyei, majd a városi önkormányzat vezetői helyeztek el koszorút Szent István szobránál.

Szent István élete és munkássága:
Immáron 1006 esztendeje, hogy Géza fia Vajk a pápa által adományozott koronával magyar királlyá emeltetett. E korszak a kereszténység európai kiterjesztésének évszázada volt. A bizánci egyház térítői már a 9. század második felében megjelentek a térségben, a római egyház a 10. század során térítette meg a Kárpátmedencétől északra élő népeket.
István király törvényeivel a keresztény tanításokat az állam minden alattvalójára kötelezővé tette. Nevéhez tíz egyházmegye megszervezése kötődik, ezek élén érsek, illetve püspök állt. A keresztény tanítás a királyság legszilárdabb bázisává, a megtelepült társadalom mindennapi életének megtartó erejévé vált. A kitűnő hadviselő és belső ellenfelein győzedelmeskedő, erőskezű uralkodó 1038-ban a történészek becslése szerint 63 éves korában hunyt el.
45 esztendővel később VII. Gergely pápa Istvánt és fiát: Imre herceget, a szentek sorába iktatta. A magyar nép erre az időpontra 1083. augusztus 20-ára évszázadok óta kegyelettel emlékezik. Államalapító Szent István ünnepe, amely a hagyomány szerint egyben az új kenyér napja nemzeti ünnep. Az Országgyűlés döntése értelmében 1991-től augusztus 20-a a Magyar Köztársaság hivatalos állami ünnepe is.
István király törvényeivel a keresztény tanításokat az állam minden alattvalójára kötelezővé tette. Nevéhez tíz egyházmegye megszervezése kötődik, ezek élén érsek, illetve püspök állt. A keresztény tanítás a királyság legszilárdabb bázisává, a megtelepült társadalom mindennapi életének megtartó erejévé vált. A kitűnő hadviselő és belső ellenfelein győzedelmeskedő, erőskezű uralkodó 1038-ban a történészek becslése szerint 63 éves korában hunyt el.